Wpis z mikrobloga

Smuci mnie to co się dzieje z ludźmi wokół. Wystarczyłoby minimum odpowiedzialności za siebie i za swoje otoczenie i nie trzeba by było zarzynać gospodarki i godzić się na wszystkie nadmiarowe zgony (związane i niezwiązane z COVID).
A przy takiej dynamice wzrostów znów będziemy słuchać o karetkach czekających 48h pod szpitalami, o braku dostępu do służby zdrowia itp... powtórka z listopada.

#koronawirus #medycyna
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mathmed: Zgadzam się z Tobą w pełni. Naoglądałem się cierpienia przez Covid i totalnie osłabiają mnie gadki "to zwykła grypa". To że rząd popełnia masę dzikich ruchów i błędów to jedno. Ale to, że ludzie mają kompletnie w dupie zasady higieny "bo się im pandemia znudziła" - to dramat.

ile teraz placom szukam za takie gadanie?


@Megawonsz_dziewienc: Ty tak serio?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gardan: Tak, jak najbardziej na serio. Widzisz problem w ludziach, ale nie w tym co o--------a rząd i jakie wałki na covidzie kręcą. Zamykanie interesów, stokow i innych atrakcji, restauracji czy barow w czasie kiedy polityczne ścierwo może robić co chce, nie wspomnę już o kościołach i j-----u na obostrzenia przez ich wyznawców xD
Pandemia się znudziła bo ludzie widzą, że nic się strasznego nie dzieje, ale za to widzą
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Eliade
@Megawonsz_dziewienc

Mamy w 95% zajęty tymczasowy oddział zakaźny, a było już jakieś 25% zajętości. Źle to wygląda, ludzie trafiają w ciężkim stanie i późno do szpitala (uważają, że dadzą sobie radę sami).
Ostatnio nie ma dyżuru bez diagnostyki zatorowości płucnej albo zakrzepicy żył kończyn dolnych u młodych pacjentów po COVID.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xdrcftvgy Ludzie nie robią testów bo nie chcą kwarantanny dla siebie i dla rodzin, nie informują o zakażeniach i trafiają do szpitala jak już nie dają rady.
Nie mam pojęcia co z tymi zakrzepicami, ale to już dramat.
I chyba pojawił się jakiś nowy wariant, albo przynajmniej coś się zmieniło makroskopowo, bo część pacjentów z COVID ma inny obraz zmian płucnych.
  • Odpowiedz