Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Konigstiger44: Ja takie cuda dwa lata temu robiłem za ~400 zł ze znieczuleniem nie bolało nic a nic. Sama zabawa trwa parę godzin nawet, ale na znieczuleniu leci raz dwa. Po zabiegu jakoś szczególnie nie bolało.
@janekplaskacz: A niekoniecznie. Miałam wyrywanie dwie ósemki z żuchwy (w odstępie jakichś 2-3 mcy z tego co pamietam), które rosły tak samo jak u OPa i obyło się bez przeciwbólowych w przypadku pierwszej ekstrakcji, przy drugim zębie raz czy dwa razy wzięłam Nimesil. Głównie przez to, że po prostu bolało przy jedzeniu, bo jednak dość mocno mnie ten chirurg obił (korzenie wrastały do środka...).
@Konigstiger44: Miałam identycznie w przypadku obu ósemek w żuchwie. Jedna to ok. 30 minut roboty chirurga i ząb wyrwany, w przypadku drugiej jakieś 45 minut z tego co pamiętam, ale na starcie chirurg wróżył, że zajmie mu to jakieś 2h/ząb. Najgorsze to ten odgłos chrupnięcia jak wyrwie już, no i samo dłutowanie, bo musi rozbić zęba na kawałki. Nic nie boli w trakcie. Po to już kwestia mocno indywidualna. Mi praktycznie
@Konigstiger44: Miałem ekstrakcje wszystkich czterech ósemek. Żadna się nie ,,wybiła'' i ułożone były podobnie lub gorzej niż u ciebie. Sam zabieg trwa od 40 minut do godziny i jak to po znieczuleniu nie odczuwasz bólu, jedynie dyskomfort. Zdecydowanie gorzej jest gdy znieczulenie już puszcza. Gdy to się stało ratowałem się Ketonalem. Ogólnie pierwsza doba, dwie po zabiegu w moim przypadku to spory ból i obrzęk, ale to zupełnie normalne. Do kilku
@Konigstiger44: boli w hui usunęłam takiego jednego to 3 miesiące dochodziłem do siebie a mam drugiego takiego i już dwa lata nie mogę się zebrać bo mam traumę. A dentysty się nie boję górnego wyrywałem i po 3h już jadłem (był normalny)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konigstiger44: mialem dokładnie tak samo. Sam zabieg bezbolesny, chociaż odgłosy mało przyjme. Po zabiegu dostałem zastrzyk ze sterydem. Obyło się nawet bez żadnych leków przeciwbólowych, oczywiście jakiś czas trzeba jeść drugą stroną ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Konigstiger44: Przerabiałam dokładnie to samo, po dwóch stronach. Sam zabieg bezbolesny i szybki ok 20 minut - tylko nieprzyjemny odgłos łupania/pilowania w trakcie, bo ósemki były za duże by wyciągnąć je w jednym kawałku i dlatego chirurg podzielił na mniejsze. Najgorszy dzień po, opuchlizna, potem już z górki i tylko lepiej :) Po tygodniu zdjęcie szwów i nara! Nie zwlekaj, idź póki nie pcha siódemki i nie boli jak cholerka. Po
@Konigstiger44: Miałem cztery takie ósemki. Będzie wyrywane przy znieczuleniu miejscowym wiec bólu jako takiego nie ma raz to mi nawet wyrwali dwie na jednej wizycie. Kilkadziesiąt minut trochę krwi i to tyle. A i jak ci dadzą coś przeciwbólowego to bierz od razu bo po wyrwaniu będzie trochę bolec przez 1-3dni i raczej bol będzie narastał niż spadał to nie ma co się męczyć jak ja przy pierwszej gdzie cały czas
Miałem tak samo ‚polozone’ ósemki, nie ma większego problemu. Trochę pozgrzyta, postrzela, być może wyciągnie w kawałkach, ale na luzie przeżyjesz :) znieczulenie działa ze nie czujesz bólu kompletnie.
@Konigstiger44: zawsze możesz zrobić w narkozie, ja miałem wyrywane 2 a panicznie boje się dentystów, usiadłem, zasnąłem i obudziłem się już po zabiegu, jak mieszkasz w warszawie to pisz jak coś to ci podam gdzie ja robiłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konigstiger44: dzisiaj wyrywałem trzeci raz ósemkę - tym razem górną. I muszę powiedzieć, , że przy dwóch dolnych, ta górna to pikuś. Wyrwane w dosłownie 5 minut 10 minut siedziałem na fotelu. Jestem już 4 godziny po ekstrakcji i nie jadłem żadnego przeciwbólowego - a bardzo źle znoszę długotrwały ból, nawet lekki (#!$%@? chodzę na maksa). Przy dolnych jechałem na ketonalu przez 3 dni.

No i nie pociesze Cię - rosły
@Konigstiger44: Prawdę mówiąc, to zależy, gorsze dolne zęby, ale trudno przewidzieć, może być praktycznie bez bólu, a może być źle. Znajdź dobrego chirurga przede wszystkim, takiego, który specjalizuje się w trudnych ekstrakcjach.