Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, stoję przed wyzwaniem naprawy tarasu (6,6 x 3,3m) taras ma 40 lat pod, a nim jest pusta przestrzeń.
Z balkonem jest klasyczny problem z hydroizolacją i odpadaniem płytek. Czeka mnie kucie i izolacja.
I mam duża zagwozdkę czy zrobić go klasycznie - tzn wylewka, hydroizolacja, klej i płytki czy może jednak lepiej taras wentylowany na podkładkach renoplast (i tu już nwm czy smart czy renopad) - ktoś ma i może się wypowiedzieć jak z trwałością?
Bo to, że cena wentylowanego będzie trochę wyższa (zakładam 2000-3000 więcej) to wiem, ale dodatkowo trochę się boje że jak zrobię imprezę na 20 osób to te plastikowe podkładki w wentylowanym nie wytrzymają xD.
#taras #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 15
@maikelejlejle: no na jednej nie ale na 5 obok siebie już tak - wiem, że to pewnie nie jest problem, ale jakoś tak wygląda to niepewnie

A no i jeszcze mam problem jak na takim tarasie zrobić balustradę.
@k0201 No jak to jak normalnie. Czym się różni balustrada na zwykłych płytkach od tej na płytkach wentylowanych.. Ściągasz wszystko, robisz odwodnienie układasz płytki i docinasz pod słupki balustrady wcześniej przymocowane na jakimś zakotwieniu konkretnym do betonu. Polecam kotwy chemiczne z firmy fisher ;)
@k0201: brakuje tam informacji odnośnie tarasu wentylowanego z użyciem płytek.
Bardzo często można znaleźć informacje o zapadaniu się, to zazwyczaj kwestia oszczędności w ilości tych podkładek. dodatkowo ktoś wspominał ostatnio, że te regulowane mogą za to odpowiadać bo się je rozkręca i sugerował brać stałe ale to wymaga równej powierzchni.
Więcej w tym temacie może powiedzieć @dzazzio
@royal_princess: nie podoba mi się ¯\_(ツ)_/¯
@ksiak: Widział, dużo pożytecznych informacji, jeżeli dobrze rozumiem to w wersji tarasu wentylowanego (bez pomieszczenia poniżej), muszę tylko zrobić dobrze wypoziomowaną wylewkę na góre matę EPDM i okapy po obwodzie czy punkty 3,4,5 też mnie dotyczą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k0201: też jestem na etapie remontu balkonu, gdzie pod nim znajduje się wejście do domu.
Zastanawiam się nad tym tarasem wentylowanym, ale wątpię, aby to było w moim przypadku 2k więcej, bo tylko listwa kosztuje 100zl za mb, mam 10 mb, to już 1k PLN, następnie podkładki, to jakieś 500 złotych, a gdzie płyty 100 zł za mb.

Wołam jak będziesz już działał więcej
okapy po obwodzie czy punkty 3,4,5 też mnie dotyczą?


@k0201: tutaj odeślę Cię do strony izolacje.com.pl tam są rysunki z przekrojami. Pytanie czy ten taras jest wylany z ze stropem czy jest odizolowany od budynku? Jak nie jest odizolowany to ja bym tam dał styropian aby w przyszłości sobie mostek termiczny zminimalizować ocieplając to od dołu itp.

ok brzmi logicznie, rozumiem że w płytkach robię wycięcia na słupki i obok słupka
@jalop: no ja bym zaoszczędził na wylewce - bo nie musiałbym podnosić tarasu o 10cm i robociźnie, wentylowany dam radę zrobić sam, a układania płytek się nie podejmę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: a co gdybym skuł wylewkę do gołego stropu i chciał ocieplić? Jak to powinno mniej więcej wyglądać?

Strop, styropian 10cm, wylewka ze spadem, papa lub membrana? I na to wszystko już podkładki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k0201: super porady, wczoraj czytałem. Czy mogę po warstwie dociskowej punkt 6 zastosować wylewkę epoksydowa? Widziałem tego dużo na alledrogo.