Wpis z mikrobloga

Mirki, czy rzeczywiście jest tak, że nie mając studiów informatycznych lub pokrewnych jestem natychmiastowo skreślany przez dział HR?
Sprawa wygląda tak że mam mgr inż. z mechatroniki, a obecnie pracuję jako administrator, support desk w dziale informatyki w państwowej firmie. Jako że stanowisko jest mało rozwojowe zacząłem wysyłać CV do firm zajmujących się stricte IT, jednak bez odzewu, mimo faktu że spełniam większość wymagań.
Dodatkowo, znajomy podrzucił moje CV swojej koleżance z innej firmy, ale dostał od niej informacje że mając skończoną mechatronikę jestem odrzucany na samym początku, bez względu na to jakie posiadam umiejętności.
Czy zrobienie podyplomówki z Zarządzania sieciami komputerowymi może trochę naprawić tą sytuację? Zrobiłbym ją dla samego papieru.

#it #praca #siecikomputerowe #administracjait #informatyka
  • 17
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: Może za wysoko mierzysz, albo nie znasz żadnego języka obcego. Imho angielski to must have w IT na poziomie minimum B1.

Nie wierze w to ze nie dostaniesz sie na zadna 1 linie w jakims wiekszym miescie, tam biora ludzi ktorzy nie maja żadnego doświadczenia z marszu.
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: Nie wydaje mi się aby którakolwiek sensowna firma przekreślała kandydatów ze względu na skończony kierunek, szczególnie że mechatronika nie stoi daleko od informatyki. W branży są ludzie po wielu różnych kierunkach - fizyce, elektronice, automatyce itd.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Angielski znam, w czasie studiów miałem B2, teraz przez brak regularnego używania myślę że B1 spokojnie
@amam: z jednej firmy na A dostałem informację (nie bezpośrednio) że mając w wykształceniu mechatronikę jestem na poziomie hru skreślony i dalej nie przejdę i nawet nie ma możliwości tego obejść
@Showroute_pl: administracja/support desk, większość wymaganych umiejętności się pokrywa, więc siłą rzeczy cv są do siebie podobne
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: No to możesz spokojnie skreślić tą firmę bo to oznacza że ich HRy są do dupy i nie wiedzą co robią :) To nie jest poważne aby w branży takiej jak IT przywiązywać uwagę do wykształcenia, szczególnie że jesteś po mechatronice a nie po filozofii.
  • Odpowiedz
Wpis sobie na CV co chcesz z wykształcenia i tak tego nikt nie sprawdza, a nawet jakby chcieli to RODO ;)

Pracuje kilkanaście lat w branży IT, nie skończyłem studiów bo je rzuciłem i nikt nigdy nie wnikał w moje wykształcenie tylko patrzył na poprzednie firmy + wyniki testów wewnętrznych.

Imo większym negatywem jest praca w państwówce bo z góry jesteś oceniany jako „słabiak” bo zazwyczaj tacy ludzie trafiają do państwowego IT.
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: Czym sie dokladnie zajmujesz? Z jednej strony to jakies tam doswiadczenie zawodowe, z drugiej sam sie uczysz w wolnym czasie, po pracy skoro twierdzisz, ze praca nie jest rozwoja a aplikujesz gdzie indziej? I nie pisz administracja czy support desk bo jeszcze sie okaze, ze resetujesz hasla czy wymieniasz dyski twarde w komputerach.
Sam jestem po mechatronice a przeszedlem z budżetowki do jednej firmy prywatnej, potem do drugiej jednak gdybym
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: zdarza się zresetować hasło i wymienić dysk, ale ogólnie zarządzam AD, uprawnienia, dostępy użytkowników, usługi jak jakiś dhcp, wds, wsus, zdarzało się jakieś makra w pythonie pisać, konfiguracje routerów na mało zaawansowanym poziomie, zabbixa na poziomie podstawowym udało się wdrożyć, a po godzinach staram się robić to samo plus jakiś linux, jakieś cisco, dodatkowo planuję się wybrać na jakieś szkolenie certyfikowane żeby mieć jakieś potwierdzenie tego co umiem
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: Więc dlaczego martwisz się o studia nie umiejętnosci? Moim zdaniem nie ma co iść na studia tylko dla kwitu skoro masz wyższe, mnie jakoś przyjeli do jednej czy drugiej firmy, w wielu korpo przyjmuja na helpdesk/1 linia kogoś po filologii żeby obsługiwać klientów w obcym języku. Z twoim angielskim tez moze byc slabo, duzo osob deklaruje b2/b1 a pozniej ani nie potrafia sie dogadac w trakcie rozmowy telefonicznej czy na
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: dlatego że dostałem informację że mając skończoną mechatronikę a nie informatykę lub coś podobnego moje cv zostaje od razu odrzucone, bez sprawdzania co umiem, dlatego chciałem się was poradzić, a o angielski się nie boję, nie jest to wybitny poziom, ale nie mam problemu z dogadaniem się
  • Odpowiedz
@morderca_mordercow: Uczepiłęś się tej mechatroniki - staramy się Tobie wytłumaczyć, że to że ktoś powiedział ze ona była problemem wcale nie jest prawdą, bo w IT na stanowiska bez doświadczenia byłby to tylko dodatkowy plus (kierunek imho ścisły). A jeżeli faktycznie to szkoda czasu na takie firmy, większość nie będzie miała z tym problemu.
  • Odpowiedz