Wpis z mikrobloga

Wykopki twierdzą, że za 5k netto miesięcznie na lajcie da się utrzymać rodzinę 2+1

5k to starcza co najwyżej na normalne życie 1+0 xD Rozumiem, że wczasy raz do roku, mieszkanie większe niż 15m2 i auto nowsze niż 30letnie to w Polsce fanaberia i jest rozwalaniem kasy na lewo i prawo ¯\_(ツ)_/¯

#zarobki #finanse #pracbaza

5k netto starczy na rodzinę 2+1?

  • Nie 71.1% (2157)
  • Tak 28.9% (875)

Oddanych głosów: 3032

  • 125
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: ale to nie było 20 lat temu tylko z 5, po drugie teraz mają 2+1 bo brat jeszcze mieszka, dalej zarobki takie same a nawet trochę niższe bo jedna osoba straciła pracę przez covid i sobie radzą tak samo jak kiedyś, i nawet coś tam rozbudowują. Ale z drugiej strony ja wynajmując duże mieszkanie w wysokim standardzie w Wawie z różową to te 5k by dla nas obu starczyło na
I cóż takiego fascynującego napotkałeś w tych "zakątkach"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wozisz dupsko bo wszyscy tak robią, taka prawda.


@Flutter_M_Shydale: co jak co, ale żeby ktoś się przywalał, bo ktoś lubi podróżowac to jeszcze nie widziałem xD

Pewnie lepiej wejść na google maps i zdjęcia pooglądać co nie. Polska jest taka piękna, a Polacy tacy mili, że nic więcej przecież nie potrzeba do szczęścia.
mogę się jedynie czuć szczęśliwie na wypożyczonym jachcie podczas gdy popijam szampana za 400$


@Rostar: widzisz, ty dalej tkwisz w tym przekonianiu, że normalni ludzie wydają kasę na pokaz xD dam ci przykład anegdotyczny, może zrozumiesz w końcu (chociaż już ci to ktoś wyżej wyjaśnił) - ja lubię jeździć na rowerze i lubię to robić koło domu. ale fajnie jest raz na jakiś czas pojechać w kultowe dla danego środowiska miejsce
@elokompaniero: Tak wiem, my akurat płacimy jakieś 100-150 zł ale nie przy pełnym wymiarze godzin, przy 8h pewnie by było gdzieś 200, ale miasto małe. Dlatego napisałem też, że w mniejszym mieście prywatne 600-700zł.
Zaskoczyłaś mnie tą ceną w warszawie, nie spodziewałem się, że takie są różnicę.
@Kordus: Mamy z mężem też podobne dochody (nie licząc premii) i potwierdzam że na 2+1 starcza na normalne życie. Można coś odłożyć, starcza nam na wszystkie podstawowe potrzeby, utrzymanie dwóch aut, prywatna opiekę medyczna mamy z mojej pracy dla całej rodziny, ale jak to przy dziecku - szczepienia, ubrania, pampersy, pierdoły. Fakt, nie mamy kredytu i sporo odkładamy na konto oszczędnościowe, żeby moc w tym roku wziąć kredyt na budowę domu.
@Lonate: Mentzen wspominał, że powyżej 4k to już klasa średnia, więc mamy tutaj różne rozumienie tych pojęć XD te 8k netto to w sumie całkiem bogactwo dla kogoś kto nie ma żadnych zobowiązań finansowych w postaci kredytów itp. i żyje na swoim. Może nie tyle "bogactwo" co po prostu wygodne życie :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pan_warell: no mój stary dawał radę utrzymywać żonę i dwójkę dzieci za maks 3,5 dymając u Janusza 6 dni w tyg więc da się utrzymać nawet za mniej niż 5k.Niby głodny nigdy nie chodziłem i na wakacje raz do roku jeździliśmy(oczywiście max to był polacki bałtyk) ale ogólnie to nigdy super nie było i pewnych rzeczy zawsze trzeba było sobie odmawiać. Imo lepiej żyć sobie za te 5k we dwoje na
55m2 to 3 pokoje i kuchnia myśle ze dwie osoby i gowniak się dadzą radę pomieścić


@tuwolnopalic: 3 pokoje na 55m2 to jest katastrofa. na 55m2 powinno się robić maksymalnie dwa pokoje.