Wpis z mikrobloga

tldr: zrobiłem na szybko taką stronkę: https://orderbookgpw.azurewebsites.net/
Można na niej podejrzeć (opóźniony o 15-20min) arkusz zleceń GPW zapodany w formie graficznej. Przykład w dodanym zdjęciu. Po najechaniu na słupek macie dokładne informacje.

Link
https://orderbookgpw.azurewebsites.net/

Co to jest?
Nigdy nie robiłem nic webowego, więc jako mini projekcik do nauczenia stwierdziłem, że weekendowo zrobie coś dla Wykopków.

Jest to zwizualizowany arkusz zleceń z GPW. Zielone słupki to aktualnie wiszące zlecenia kupna, a słupki czerwone to zlecenia sprzedaży. Wysokość słupka to łączny wolumen zleceń. Im ciemniejszy kolor, tym więcej zleceń po danej cenie.

Po co to?
Fajnie widać jakieś opory i wsparcia. Na załączonym zdjęciu widać na przykłąd wsparcie przy cenie 5.45 (wysoki zielony słupek - zlecenia na łącznie duży wolumen), czy opory (np. potężny słupek na 6.5 i ciemny, czyli dużo zleceń). Widać też, że najwięcej zleceń jest na równych cenach (np. 6.2, 6.1, a nie 6.12 itp.)

Uwagi
Stronka może spaść niedługo. Pobiera ona dane z innej stronki i ta inna stronka już raz się zamknęła "przez aktywność botów". Poprawiłem więc kod, juz nie odpytuje jak głupii strony z której sciągam dane, ale nadal różnie może być. Jeśli się spodoba to coś moge popoprawiać. No i stoi na darmowym hostingu, duży ruch sprawi, że skończą się darmowe środki ¯_(ツ)_/¯.

Miłego dnia wszystkim! Dajcie znać co sądzicie, czy się podoba. I miejcie na uwadze, że to mój pierwszy raz jeśli chodzi o robienie jakichś webowych rzeczy.

#gielda #gpw
kermiz - tldr: zrobiłem na szybko taką stronkę: https://orderbookgpw.azurewebsites.ne...

źródło: comment_1615802578j10mhnTSocCyA6o9Mw5a6O.jpg

Pobierz
  • 27
@kermiz: UWAGA - w pracy jestem więc nie moge zobaczyć co tam się dzieje dokładnie, ale patrząc na szybko - wygenerowaliście spory ruch (około 50 zapytań na minute) i chyba stronka znowu postanowiła mi dać bana tymczasowego :D Mam kilka asów w rękawie jeszcze, jak to obejść, więc coś będę mógł pokombinować. Dziękuję za miłe komentarze.

Nauczki dla mnie:
Więcej logów i odpowiedzi wyświetlanych do użytkownika - na ten moment, przez
@kermiz: Niestety nie mogę chyba już edytować posta (chyba po paru minutach znika taka możliwość), ale jeszcze informacja dodatkowa - jeśli ktoś chciałby sprawdzić mimo wszystko jak to wygląda i nie przeszkadzają mu testowe dane (wzięte z wczoraj) to może wpisać jako ticker TESTPEO, TESTKGH, TESTIMP. Są to lokalnie zapisane dane z wczoraj dla spólek Pekao, KGHM i Impera - zobaczycie jak wygląda apka. A do stanu używalności będę musiał ją
@Kuklak: świetne! Problem właśnie tylko jest z tymi danymi, prawie, że niedostępne, a jak już jakoś zescrapujesz to trzeba powymyślać jak to bez bana zrobić :D
@kermiz: Możesz spróbować kilka spiderów użyć do scrapowania. Druga opcja to używanie proxy albo kilku mikroinstancji w chmurze. Ale to już niestety wiąże się z kosztami. Nie wiem jak Azure ale GCP daje 300 dolców na 3 miechy, to można co kwartał zakładać nowego maila i przenosić apkę na nowe konto żeby omijać koszty ( ͜͡ʖ ͡€)