Wpis z mikrobloga

tldr: zrobiłem na szybko taką stronkę: https://orderbookgpw.azurewebsites.net/
Można na niej podejrzeć (opóźniony o 15-20min) arkusz zleceń GPW zapodany w formie graficznej. Przykład w dodanym zdjęciu. Po najechaniu na słupek macie dokładne informacje.

Link
https://orderbookgpw.azurewebsites.net/

Co to jest?
Nigdy nie robiłem nic webowego, więc jako mini projekcik do nauczenia stwierdziłem, że weekendowo zrobie coś dla Wykopków.

Jest to zwizualizowany arkusz zleceń z GPW. Zielone słupki to aktualnie wiszące zlecenia kupna, a słupki czerwone to zlecenia sprzedaży. Wysokość słupka to łączny wolumen zleceń. Im ciemniejszy kolor, tym więcej zleceń po danej cenie.

Po co to?
Fajnie widać jakieś opory i wsparcia. Na załączonym zdjęciu widać na przykłąd wsparcie przy cenie 5.45 (wysoki zielony słupek - zlecenia na łącznie duży wolumen), czy opory (np. potężny słupek na 6.5 i ciemny, czyli dużo zleceń). Widać też, że najwięcej zleceń jest na równych cenach (np. 6.2, 6.1, a nie 6.12 itp.)

Uwagi
Stronka może spaść niedługo. Pobiera ona dane z innej stronki i ta inna stronka już raz się zamknęła "przez aktywność botów". Poprawiłem więc kod, juz nie odpytuje jak głupii strony z której sciągam dane, ale nadal różnie może być. Jeśli się spodoba to coś moge popoprawiać. No i stoi na darmowym hostingu, duży ruch sprawi, że skończą się darmowe środki ¯_(ツ)_/¯.

Miłego dnia wszystkim! Dajcie znać co sądzicie, czy się podoba. I miejcie na uwadze, że to mój pierwszy raz jeśli chodzi o robienie jakichś webowych rzeczy.

#gielda #gpw
kermiz - tldr: zrobiłem na szybko taką stronkę: https://orderbookgpw.azurewebsites.ne...

źródło: comment_1615802578j10mhnTSocCyA6o9Mw5a6O.jpg

Pobierz
  • 27
@Scorpio412: Sprawdziłem właśnie i z tego co widze to jakies wadliwe tam dane są. Na przykład ujemne ceny :o, nie wszystkie kolumny podpisane... Kurde a fajne źródełko by bylo, nie musialbym scrapować, bo udostępniają w pliku
@Scorpio412: taa, na grze gieldowej nie ma na NC. W sumie spoko wygladaja te dane z interii z tym ze: te z ujemnymi cenami moglbym przefiltrowac i je usunac (nie mam pojecia co to jest). Problem mam za to z takimi danymi, ze np jest oferta kupna z cena ponad aktualna cene rynkowa, a data zlecenia jest z premarketu o godzinach 8:30-9:00.

Nie wiem o co w tym chodzi :X
@kermiz: np, jakbyś chciał to tam wrzucać i potrzebował pomocy z konfiguracją infrastruktury to zawsze mogę coś pomóc. Jeśli chciałbyś omijać koszty to najlepiej raz poświęcić czas na dobre ogarnięcie skryptów deploymentowych, a później tylko zmieniać jeden parametr przy przenoszeniu całego kodu do nowego projektu (y)
@ma_co: No tak, racja. Ja akurat mało taki webowy, administracyjny jestem :D, wiec taki skrypt to faktycznie dobry pomysl. Na razie wyglada to ok, w jeden dzien zezarło mniej niz 10% srodkow wiec niech stoi na razie. Najwiekszy problem to te bany od stronki z ktorej ciagne dane i to ze polaczenia ciezko mi czasem testowac, bo jak sie korzysta z jakiegos hostingu to oni lubia np miec whiteliste, albo zrywac