Wpis z mikrobloga

@vinmcqueen: Ja po prostu opisuje to co widzę na swoim subkoncie. Być może w 2020 się opłacało trzymać kasę, ale wtedy mnie w tym nie było. A przed chwilą sprawdziłem ile zarobiłem na JU przez te parę miesięcy to uwaga, uwaga 6 zł XD Przeliczając na % to jakiś 1%.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veranoo:

Dokładnie tak, nie ufam politykom. Lokaty przy obecnych stopach nie moją ekonomicznego uzasadnienia


Ale nie mówimy o oprocentowaniu lokat tylko logice pt. "Nie trzymam kasy na lokatach bo może zmienić się prawo".
  • Odpowiedz
  • 0
@Felonious_Gru No tak nie ma co się spodziewać zysku... Ja po roku mam 13% uśrednionego. Każdy kto zna podstawowe zadania matematyczne umie obliczyć że ppk dla pracownika się opłaca. Nawet przy założeniu wcześniejszej wypłaty środków i braku zysków funduszy to zysk ok 45%.
  • Odpowiedz
  • 1
@Felonious_Gru z wpłaty od pracodawcy. 0.7*1/1.5. nie każdy ma taką możliwość jak ty że się dogadać z pracodawcą że zamiast ppk dostanie podwyżkę. W wielu firmach są zamrożone albo zgodne z zaszeregowaniem dlatego w takim przypadku zysk z wpłat własnych to te 46%.
  • Odpowiedz
  • 1
@Felonious_Gru Wtedy jeszcze by było lepiej bo nie trzeba by wkładać własnego kapitału żeby dostać te 0.7% wypłaty. Czyli mityczny #programista15k dostawał by za free 100 do łapy co miesiąc. Jeżeli to dla Ciebie nic to mogę ci podać mój nr rachunku do przelewu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Felonious_Gru ale po co mam się odnosić do czegoś co nie istnieje? Liczę to na przykładzie faktycznego działania programu. Jeżeli uważasz że moje obliczenia są błędne to wskaż gdzie.
  • Odpowiedz