Wpis z mikrobloga

525 + 1 = 526

Tytuł: Piętno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: kryminał
ISBN: 9788381432979
Ocena: ★★★★★★★★

O książce dowiedziałam się z tego tagu i od razu zaznaczyłam w Goodreads jako pozycję, którą chcę przeczytać, ponieważ jej akcja toczy się w Zielonej Górze (w której sama dwa lata mieszkałam) oraz w okolicach, a województwo lubuskie to moje strony rodzinne, więc tym chętniej po nią sięgałam.

"Piętno" mnie bardzo mocno wciągnęło. Uważam, że budowanie napięcia to naprawdę majstersztyk, aż chciało się szybko przechodzić do następnych stron.

Historia trochę przypominała mi serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku", ale tylko do pewnego momentu.
Jest tutaj sporo naprawdę obrazowych i mocno nieprzyjemnych opisów morderstw. Mimo, że obejrzałam w życiu wszystkie części Piły i Ludzkiej Stonogi, to czytając książkę przy śniadaniu, potrzebowałam czasami ją odłożyć i zająć głowę czymś przyjemniejszym, bo w moment traciłam apetyt.

Końcówka nieco mnie rozczarowała, uważam ją za trochę banalne rozwiązanie, w dodatku dość mocno naciągane. Ocenę całokształtu poprawiają ostatnie strony, które - jak sądzę - są wprowadzeniem do "Sfory", którą już pobrałam na Legimi.

Mimo wszystko polecam i oceniam naprawdę wysoko, jest to jeden z lepszych kryminałów jakie czytałam.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminal
dekonfitura - 525 + 1 = 526

Tytuł: Piętno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: krym...

źródło: comment_1615751872w8OTbMhrs7MRJUe2CRFlQp.jpg

Pobierz
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dekonfitura: kompletnie się nie zgodzę.Oceniłem to cudo na 2/10

Zacytuję samego siebie:
"To działa.
Jest szybko, jest krwisto, jest szokująco, jest bardzo antyklerykalnie - ludzie wychowani na głupich filmach lubią to więc lecą 10 i ochy i achy. A że absurd goni absurd, klisza goni kliszę? Nie ma czasu na myślenie bo autor znowu "zaanonsował" krew w następnym rozdziale.

Niestety, kolejna książka o twardych, bezkompromisowych, starganych życiem, najlepszych w kraju policjantach,