Wpis z mikrobloga

Prezydent nielegalnie ułaskawił Kamińskiego, ale TK orzekł że nawet wtedy gdy było to nielegalne, nie można złożyć kasacji od wyroku i nie można kontynuować sprawy.


@diogene: No widzisz a więc nie ma wyroku wskazującego że to nielegalne - tyle. Nie interesują mnie więc twoje opinie prawne.
  • Odpowiedz
@ediz4: ale nie moje, tylko sądu najwyższego. Stwierdził wyraźnie że to było nielegalne.

Osobną sprawą jest to, co orzekł TK po przejęciu go przez pis. Nie stwierdził że było to legalne, tylko że nie można kwestionować nawet nielegalnej decyzji w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@ediz4: masz wyrok SN który stwierdza nielegalność działania Dudy.

Oraz osobny wyrok TK który stwierdza że nie można kwestionować ułaskawień prezydenta, nawet gdy są nielegalne.

Nie rozumiesz?

Zupełnym przypadkiem nielegalne działąnie pisowca w celu ułaskawienia pisowca zostało przyklepane przez pisowski trybunał na wniosek pisowskiego prokuratora. A ty mówisz że to nie są pisowskie układy.
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz?


@diogene: Ty chyba nie rozumiesz. Wyrok SN nie ma mocy prawnej więc nie wiem po co to wałkujesz skoro pytałem o coś potwierdzonego.
I zapytam po raz drugi

A wcześniej trybunał należał do PO czy do kogo?
  • Odpowiedz
@ediz4: czyli jednak nie rozumiesz. Wyrok SN ma moc prawną, po prostu jest osobny wyrok który stwierdza że nie można nielegalnego działania zakwestionować, bo podważy to kompetencje prezydenta.

jeszcze raz bo edytowałem: Zupełnym przypadkiem nielegalne działąnie pisowca w celu ułaskawienia pisowca zostało przyklepane przez pisowski trybunał na wniosek pisowskiego prokuratora. A ty mówisz że to nie są pisowskie układy.
  • Odpowiedz
Wyrok SN ma moc prawną, po prostu jest osobny wyrok który stwierdza że nie można nielegalnego działania zakwestionować, bo podważy to kompetencje prezydenta.


@diogene: Czyli jest niezgodny z konstytucją więc nie ma mocy prawnej. Dowiem się kogo był trybunał przez PiS?
  • Odpowiedz
@ediz4: Ora się w twoich urojeniach fikołkowych. Ja piszę o sytuacji przed pandemią, ty zaczynasz #!$%@?ć o sytuacji bieżącej i taka to z tobą dyskusja panie bogacz i tak mnie próbujesz manewrować w te swoje pisowskie chochoły.

Co do bezrobocia:

Wspomniane badanie GUS realizowane jest w Polsce oddzielnie przez GUS, a jego wyniki przesyłane są do Eurostatu i publikowane raz na kwartał.

Tymczasem w Sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w styczniu 2021 r. GUS liczy bezrobocie rejestrowane, a więc oparte o rejestracje osób bezrobotnych w powiatowych urzędach pracy. Dlatego też obliczony w oparciu o tę metodę średni wynik dla Polski (6,5 proc.) różni się od tego opublikowanego przez Eurostat
  • Odpowiedz
@ediz4: Niczyj nie był TK. Zobacz skład TK przed 2015. Za czasów PO byli sędziowie z UW, AWS, PiS, SLD,

Czyli jest niezgodny z konstytucją


nie, po raz ostatni. TK nie badał wyroku SN i go nie kwestionował. Obsadzony przez PiS TK na wniosek Ziobry uznał że nie można podważać ułaskawienia prezydenta. Nawet nielegalnego.

Zupełnym przypadkiem nielegalne działąnie pisowca w celu ułaskawienia pisowca zostało przyklepane przez pisowski trybunał na wniosek
  • Odpowiedz
Co TK uznał tak jak uznał więc nie ma to mocy prawnej - tyle. Coś jeszcze?


@ediz4: tak na szybko. Faktycznie robisz fikolki. TK nie jest od oceny wyrokow sadu. Chcesz bronic PISu, Obajtka, Ziobry, Piotrowicza rob to jasne, ale z glowa.
  • Odpowiedz
@StaryMadryElf: TK jest od oceny zgodności z konstytucją - tu orzekł że wyrok ją narusza. Czego nie rozumiesz?
@diogene: UW, AWS buhahahahhahaha. Ten kto rządzi te wybiera sędziów TK. Tak jak kiedyś. tak teraz. Wtedy TK były niezależne. Teraz TK jest pisowski. Fuck logic.

nie, po raz ostatni. TK nie badał wyroku SN i go nie kwestionował. Obsadzony przez PiS TK na wniosek Ziobry uznał że nie można
  • Odpowiedz
@wyk00p: Aha czyli teraz Eurostat już jest prawacki bo wynik nie pasuje - xD.

Ja piszę o sytuacji przed pandemią....

I jaka była? Najniższy deficyt od dekady, najwyższy wzrost gospodarczy od dekady. A teraz hop rób fikołka.
  • Odpowiedz
TK jest od oceny zgodności z konstytucją - tu orzekł że wyrok ją narusza. Czego nie rozumiesz?


@ediz4: Nie, mylisz się. TK nie ocenia zgodności z konstytucją wyroków sądu. Mylisz pojęcia chłopcze. TK wyszedł poza swoje kompetencje. Do jest chyba na II roku prawa.
  • Odpowiedz
jaka była? Najniższy deficyt od dekady, najwyższy wzrost gospodarczy od dekady. A teraz hop rób fikołka


@ediz4: Jak u Czechów, Litwinów, Łotyszy, Estończyków i Słowaków. Najlepszy czas od dekady.
  • Odpowiedz
@diogene: No patrzę
44. V PiS[112] 224[113] od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[114] dr hab. Maria Gintowt-Jankowicz
45. PiS[112] 237[113] od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[114] Wojciech Hermeliński
46. LPR-SRP[112] 231[113] od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[114] Marek Kotlinowski
47. PiS[115] 224[116] od 2 XII 2006 do 2 XII 2015[117] dr hab. Zbigniew Cieślak
48. PiS[118] 303[119] od 8 XII 2006 do 8 XII 2015[120] dr hab.
  • Odpowiedz
Jak u Czechów, Litwinów, Łotyszy, Estończyków i Słowaków. Najlepszy czas od dekady.


@StaryMadryElf: W sensie że wszystkie te kraje miały najniższe deficyty, obecnie najniższe bezrobocie w UE i najwyższy wzrost od dekady tak?

Nie, mylisz się. TK nie ocenia zgodności z konstytucją wyroków sądu. Mylisz pojęcia chłopcze. TK wyszedł poza swoje kompetencje. Do jest chyba na II roku prawa.


@StaryMadryElf: Aha. Wykopek poucza TK. Dzień jak codzień na
  • Odpowiedz