Wpis z mikrobloga

#koronawirus #nfz #teleporada

Mam teleporade pediatry z naszej przychodni w sprawie rocznego dziecka z COVID.
[Lekarz] Skąd pani wie ze dziecko ma COVID?
[Ja] Mąż i ja mamy potwierdzony wynik, mąż leży w szpitalu.
[L] Ta nowa mutacja zaczęła atakować młodych ludzi. I BARDZO DOBRZE!!! Widziała pani sama co się działo tu na osiedlu, młodzi bez masek łazili!

Co zrobić z tą panią, złożyć na nią skargę czy olać? Dodatkowo przykro, ze mąż był naprawdę mega uważny, zawsze w masce.
  • 54
@kate_kate: Skarga do Izby Lekarskiej, NFZ i wszystkich świętych.
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-zlozyc-skarge/

"Zastrzeżenia pacjentów dotyczące sposobu leczenia należy kierować w pierwszej kolejności do: dyrektora szpitala, kierownika przychodni, Rzecznika Praw Pacjenta lub rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej lub do NFZ. Należy pamiętać, że pracownicy NFZ nie są upoważnieni do oceny decyzji medycznych podejmowanych przez lekarzy w procesie leczenia."
@mathmed:

Hmmm, tylko, że to nie pomoże. Nieodpowiedzialne zachowania za które zapłacimy wszyscy.

Ale jakie w ogóle nieodpowiedzialne zachowania? Że maseczki noszą pod nosem? Mamy marzec 2021, wiemy już że maseczkowe i lockdownowe voodoo "na zdrowy rozum" nie ma żadnego wpływu na transmisję wirusa. Chyba że jesteś azjatycką wyspą albo spawającym drzwi autorytaryzmem. Przypominam że siedzimy od roku w domach, pokorni jak chyba żadna inna nacja na planecie. A efekty
@NaczelnyWoody Masz rację. Nie ma u nas Elona Muska, ani Marca Raiberta. Ale szeregowemu Kowalskiemu powinien wystarczyć "zwykły lekarz", który mówi - noś poprawnie maseczkę.
Nie... Kowalski jest na nie, wietrzy teorie spiskowe i wie lepiej.
A później chory i ma pretensje do lekarzy, nie do siebie i nie do nieodpowiedzialnego otoczenia. Na tą chorobę lekarz nic pomoże. Można tylko zapobiegać, ale lekarz pacjentowi maski na buzię nie założy. Nie nauczy go
@Fyrloczek: Dzieciak ma chrypkę jak stary dziad i dusi się flegma po nocy. Podwyższona temp do 37.5 (gdzie normalnie tym termometrem ma 36.6). Poza tym zachowuje się normalnie, jest wesoła. To dopiero 6 dzień choroby wiec trzymam rękę na pulsie, żeby nie rozwinęło się coś gorszego. Po izolacji na pewno pójdziemy na kontrole płuc.
@Dutch Wiesz, z tymi maseczkami to ja własnym zdrowiem zaświadczam, że działają. Nosiłem przy pacjentach z COVID i do szczepienia przeciwciał nie miałem. Tylko maseczka musi być "dobra" i trzeba wiedzieć kiedy ją nosić.
Społeczeństwo tego drugiego nie wie, dlatego powinno albo nosić cały czas na zewnątrz własnego domu, albo powinna być akcja informacyjna - kiedy nosić. To w gruncie rzeczy nie jest takie trudne.

Wystarczy: Jeśli w zasięgu Twojego wzroku jest
@mathmed: Nic już nie zrobisz połowa jak nie większość społeczeństwa ma w dupie obostrzenia xD
Myślę że pretensje bardziej trzeba mieć do rządu niż do covidiotów, zresztą rząd ma tak samo w dupie tą pandemię co już wielokrotnie udowodnił chociażby podjudzając społeczeństwo w środku największego przyrostu zachorowań do masowego wyjścia na ulicę ¯\_(ツ)_/¯
@kate_kate Chciałbym Ci doradzić coś, co na 100% działa i pomoże, ale tak się nie da. W tej chorobie niewiele można pomóc, albo nie znaleźliśmy jeszcze sposobu jak to robić skutecznie.
Powinniście być w kontakcie z lekarzem, nie musi być osobiście. Ważne, żeby pediatra powiedział Ci na co powinnaś zwracać uwagę u dziecka w trakcie i także po chorobie.

Poczytaj sobie o tym.

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/pims-zespol-pocovidowy-u-dzieci

Uważaj na powikłania zakrzepowo zatorowe u siebie i