Wpis z mikrobloga

Jakie procesy myślowe a raczej ich brak powoduje, że ludzie piszą takie wysrywy? Nie mam nic do wiary, sam poniekąd jakąś mam. Ale udostępnianie takich śmieci jak poniżej jest zmorą 40latków na fb. Według tego tekstu jak nie wierzysz w Boga to umrzesz. Bóg jest tak bardzo miłosierny ale jak powiesz, że nie wierzysz to spowoduje wypadek, w którym umrzesz wraz z przyjaciółmi, czego nie rozumiesz? xD Jak tacy ludzie wbijają młodym ludziom wiarę do głowy to jak oni mają normalnie funkcjonować? Potem 30 letni chłop boi się powiedzieć mamie, że mieszka z dziewczyną lub wybierz inne.
#bekazkatoli #katolicyzm #wtf
PaNaTypa - Jakie procesy myślowe a raczej ich brak powoduje, że ludzie piszą takie wy...

źródło: comment_16155342451dXmzIsOHwcdv7MjZSlTL9.jpg

Pobierz
  • 14
@PaNaTypa:
To znaczy tak, odpowiem Ci na ile umiem. Takie posty, jak wstawiony przez Ciebie, jest jak najbardziej nieporozumieniem i Pan Ryszard Stelmach nie ma pojęcia o czym pisze, a Boga traktuje jako jakiegoś magicznego obrońcę, którego wystarczy obrazić i on wtedy się wkurzy na nas i po prostu nas zabiję. No nie bardzo XD

Z drugiej strony, odpowiadając bardziej szczegółowo:

Według tego tekstu jak nie wierzysz w Boga to umrzesz
@PaNaTypa: bawią mnie tacy ludzie, nie żeby coś bo sam jestem wierzący ale Bóg jest po to by nas sądzić po zakończeniu życia, i tak to jest prawda że czasami Bóg specjalnie na ciebie sprowadza jakieś nieszczęście po to aby cię przyciągnąć do wiary lub przetestować twoją wiarę. Lecz to i tak jest z góry zaplanowane nigdy nie wiesz kiedy nastąpi twój koniec, nic nie zmieni to że wierzysz bądź nie.
@PaNaTypa: typowe myślenie magiczne tak bardzo rozpowszechnione w polskim ludowym katolicyzmie. Coś jak wystawianie gromnic i obrazów z Matką Boską w czasie burzy, bo jak nie to Bóg się wnerwi, strzeli piorunem w chałupę i ją spali, inna sprawa że piorun mógł spalić drewnianą chałupę krytą strzechą, ale nie murowny dom kryty blachą czy tym bardziej blok.
@lilitch123:

Tyle, że różnicą jest to, że nie chodzi tu o nagłą śmierć fizyczną, a po prostu o śmierć duchową

Ojciec powiedział do swojego Syna idącego do racy, niech Bóg cię strzeże, a Syn odpowiedział mu, Moi przyjaciele ochronią bardziej niż Bóg. A kiedy wracał z pracy został zabity zabłąkaną kulą, a przyjaciele nie mogli go ochronić.


xD.
Wg tego wysuwu, jeżeli się publicznie ogłosi, że się jest niewierzącym, to spodka
@PaNaTypa: Kurcze, sam jestem po 40, mam mnóstwo znajomych po 40 nikt e życiu nie udostępniłby takiego żenującego raczydła. Ogólnie tak obserwując to w moim otoczeniu przeważa negatywny stosunek do kościoła, a jak wspomniałem jestem już wykopową geriatrią, o której zapomniała śmieciarka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)