Wpis z mikrobloga

Ks.Prof.Tadeusz Guz nawołuje do niestosowania się do zakazów i obostrzeń wprowadzanych przez polski rząd. Uważa, że państwo nie ma prawa wprowadzać zakazów oraz, że służby (policyjne) pracują dla diabła.

Nie jestem ekspertem, ale z formalnego punktu widzenia, jest to chyba podżeganie do popełnienia przestępstwa.

Relacja z mszy św.

Znalezisko

#polska #kosciol #bekazkatoli #koronawirus
  • 10
@SolarisYob: Czy ja napisałem, że wpisy na twitterze są źródłem prawa? Nie znam się na prawie, więc wolę być ostrożny w pisaniu co jest zgodne z prawem a co nie.

Zadam więc pytanie: jesli osoba zarażaona covid19, potwierdzony testem, przebywająca na kwarantannie wyjdzie do sklepu bez maseczki kaszląc na ludzi, bułki, otoczenie i zostanie zatrzymana przez policję to czy również sąd ją uniewinni?
@Wladcaciemnoty:
1. obostrzenia są oparte o rozporządzenie.
2. Rozporządzenie o ustawę.
3. Ustawa zgodna z konstytucją.
Problem jest z punktem 2 i 3 i z tym, że aby niektóre obistrzenia były zgodne z konstytucją, musi być wprowadzony stan wyjątkowy, którego nie ma, bo wiązało by się to z miliardowymi odszkodowaniami dla firm, na co rząd po 500+ nie stać.
@jan_zwyklak: Ok, jak więc mogę rozróżnić które obostrzenia są zgodne z konstytucją a które nie? Znać konstytucję to na pewno, ale chciałbym być w miarę pewny, że sąd będzie takiego samego zdania.

Może inaczej: które obostrzenia są zgodne z konstytucją i do których obywatele zgodnie z prawem powinni się stosować bez wprowadzenia stanu wyjątkowego przez rząd?