Wpis z mikrobloga

@BarkaMleczna:

Nie jest źle, ale pomaga mi kilka rzeczy:
-robię 3-6 treningów na tydzień (bieganie, basen, rower)
-pilnuję, żeby spać 8 godzin na dobę
-rygorystycznie trzymam się wyznaczonych godzin pracy zdalnej (zaczynam wcześnie, codziennie o tej samej godzinie, kończę równo po 8 godzinach)
-staram się codziennie medytować 10-15 minut

Pomimo tego, że jestem introwertykiem i powyższe niesamowicie dobrze mi się sprawdza, żeby zachować poziom, że tak powiem "funkcjonalny", to zaczyna mi
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl: masz jakieś porady, jak zacząć mieć to w dupie?


@lubiczklan:
1. nie noszę maseczki - najpierw zacząłem zakładać tylko do sklepu, teraz praktycznie nigdzie. Zakładam tylko w aptece i komunikacji miejskiej - czyli w miejscach, gdzie faktycznie można się zarazić jakąkolwiek chorobą.
2. w moim mieście otwarte są zbuntowane knajpy oraz baseny, więc korzystam z nich gdy chcę
3. jest zima, więc nie uprawiam teraz sportu, ale w ciepłe
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Niezbyt dobrze. Na plus jedynie to, że mam zdalne zajęcia, a jako że studiuję za granicą to mogę pozostać póki co w PL i nie płacić dodatkowo za wynajem pokoju i inne koszty życia. Ale tęsknię za siłownią, właściwie dzięki treningom utrzymuję jako tako formę, bez tego robi się kiepsko, a treningi w domu to nie to samo. No i wyjść nie ma gdzie, jedynie pojedyńcze restauracje są czynne, więc
  • Odpowiedz
Masz jakieś materiały na początek jak zacząć?


@michal42: Cały numer polega na tym, żeby za bardzo nie kombinować :) To na początku jest trudne, nie działa, umysł błądzi non stop. Najważniejsze, żeby zacząć, być konsekwentnym i nie zrażać się.
Nastaw timer na 5-10 minut, zamknij oczy, oddychaj i staraj się nie myśleć. Tyle.
Możesz też na samym początku spróbować medytacji prowadzonej, np. instalując aplikację headspace. Ma darmowy okres próbny.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Przed tym całym wirusem było słabo więc nie zmieniło się zbytnio, jest troszkę gorzej, ale wiem, że gdyby to wszystko się nagle skończyło to nie poprawiłoby mojej sytuacji diametralnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: w sumie to w tamtym roku pobiłem chyba swój osobisty rekord podróży i spotkań socjalnych. Zwieńczony poznaniem aktualnej dziewczyny, więc nie mogę narzekać na wirusa xD
  • Odpowiedz