Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jako astmatyk boję się tego Covid-a ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pojawił mi się jakiś mocny ból głowy, kaszel (nie wiem czy suchy czy mokry, coś tam się jakby odrywa), nos zatkany, czuję się mega słabo, jestem okropnie zmęczony. Gorączki na razie nie mam.

Regularnie przyjmuję leki na astmę i boję się, że w połączeniu z astmą zejdę z tego świata :(

#astma #covid #koronawirus #zdrowie #choroby #gorzkiezale #smutek
  • 43
@PanBulibu: Nie wypowiem się na temat leków w tej chorobie, ale teściowa już nieraz była pod tlenem i adrenaliną na sorze, więc domyślam się, że nie jest to lekka astma. Jeśli cię to pocieszy to ja jestem z nadwagą, mam nadciśnienie, które zbijam lekami i teoretycznie powinienem umrzeć na to, a miałem tylko 1 dzień gorączki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wojteksrz: @PanBulibu: mój ojciec właśnie dość łagodnie przeszedł z uwagi na sterydy przy astmie, jedynym problemem były skutki uboczne w postaci bardzo szybkiego męczenia się przez kilkanascie tygodni po chorobie. Miał również przepisany antybiotyk (niestety nie wiem jaki) co mogło również pomóc w ochronie płuc przed zapaleniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: akurat podobno Budezonid dobrze działa na covid. Ja go brałem po covid niestety dopiero. Nie wiem co ty tam wciągasz ale jeśli to no to chyba spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: mi mówili że nie jest jakiś tam straszny ten steryd. No ale luj, wciągnąłem z 10 dni ale po max dawce jak ten zjeb internista kazał ale raczej pomogło na oskrzela ale pogorszyło ogólnie mój stan albo po prostu covid nawraca. Tak czy siak miałem mocno zmniejszoną możliwość oddychania. Pełen oddech tak o 70 procent mniejszy niż przed covid. Obecnie jest dużo lepiej ale przed covidem chyba trochę głębszy mogłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: ohui, zmień lekarza. Wszystkie pochodne Budezonoidu to bardzo silne leki p/astmatyczne, których złe dawkowanie lub zbyt długie przyjmowanie mogą cię sprzątnąć z planszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: w sumie masz farta że nie dostałeś bradykardii (dość częsty skutek uboczny) a widzę, że nie poinformował cię co zrobić jak dostaniesz puls 200 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: co ty zero info. Brałem 10 dni 2x dziennie po 2 kaps czyli chyba po 400 jednostek jakichś tam . W sumie to maks dawka. Co ciekawe ulotkę czytałem i tam się nie wydawało to czymś strasznym i nie pisali o tym co ty piszesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: no nic stało się. Mam nadzieję że cię ominie ten syf bo akurat ja go źle przechodziłem i nie polecam. Ale znajomi i narzeczona całkiem lekko przeszli więc może i ty tak przejdziesz jeśli jednak gdzieś zalapiesz
@PanBulibu: No to nie brzmi źle. Ja bym się cieszył, że mokry bardziej bo od suchego to jebla można dostać. Ile dni minęlo od pierwszych objawów? Tak te 14 dni ja bym liczył na powiedzmy wyzdrowienie.
@PanBulibu: hmm... No nie chcę straszyć ale ja akurat tak po tygodniu się zacząłem czuć najgorzej :/ Ale każdy inaczej przechodzi, więc kto wie, może za trzy dni będziesz jak nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)