Wpis z mikrobloga

U temperatura tylko 38, więc da się jeszcze funkcjonować. Mam niestety pozytywny test na koronkę

W Donbasie ciekawa sytuacja. W kilku punktach frontu jest ewidentne zaognienie sytuacji, a lokalsi twierdzą, że ciężka artyleria jest coraz częściej stosowana i przypomina zaognienie sytuacji z czerwca 2020 r.

Jednocześnie na wielu grupach proseparatystycznych i prorosyjskich różne konta o podobnej godzinie wrzucały posty o tym, że grupa silnych mężczyzn w mundurach robiła spore zakupy i wyglądali na rosyjskich żołnierzy i "coś się zbliża". Wygląda jak próba dezinformacji, ale nie rozumiem po co to Ukraińcom, a tym bardziej Rosjanom, a sytuacja robi się jeszcze śmieszniejsza, że rosyjskie konta, które ewidentnie należą do rosyjskiej grupy botów służących do propagandy wrzucały link do artykułu, który oprócz prawdziwych zrzutów ekranu z (możliwe) proukraińskimi botami tworzącymi dezinformację dodali również kilka zrzutów z podrobionymi wpisami i na oryginalnej grupie ich nie było lub miały inną treść. Tym bardziej nie rozumiem po co podrabiać wpisy skoro spam dotychczasowy jest już wystarczająco kompromitujący.

Chociaż z drugiej strony Rosjanom jak i Ukraińcom ostatnio bardzo zależy na udowodnieniu, że przeciwna strona nie przestrzega Mińska. Może z tego wyjść piękna eskalacja konfliktu. Jeszcze ciekawiej to wygląda na tle doniesień że z obu stron pogarsza się sytuacja z #covid19 i obsadzenie linii frontu jest miejscami na poziomie 30% potrzebnego personelu

#rosja #donbaswar #ukraina #aryoconcent
Aryo - U temperatura tylko 38, więc da się jeszcze funkcjonować. Mam niestety pozytyw...

źródło: comment_1615416764ucAiK8NpKZR4iSo5W7gNgh.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dodatkowa ciekawostka to ukraiński dziennikarz Dmitrij Gordon wypowiedział się 9 marca w telewizji publicznej, że 15 marca Ukrainę czeka bardzo ciężki dzień od którego zależy przyszłość kraju, ale powiedział, że jeszcze nie może wyjawić o co chodzi, ale będzie to historyczna informacja dla kraju
  • Odpowiedz
@szurszur skoro to czytasz, to jeszcze Striełkov 03.03.2021 jest zdania, że Ukraińcy przerzucają więcej wojsk do Donbasu i prowadzą remobilizację. Jest zdania, że ryzyko pełnej wojny jest bardzo wysokie, chociaż nie jest pewny i może to tylko prężenie muskułów do kolejny negocjacji do Mińska. Koreluje też zmianę polityki Ukrainy wobec Rosji po zmianie z Bidena na Trumpa, gdyż Biden jest gotowy na kolejne sankcje i czeka na pretekst.

W kwestii Striełkova
Aryo - @szurszur skoro to czytasz, to jeszcze Striełkov 03.03.2021 jest zdania, że Uk...
  • Odpowiedz
15 marca Ukrainę czeka bardzo ciężki dzień od którego zależy przyszłość kraju, ale powiedział, że jeszcze nie może wyjawić o co chodzi


@Aryo: A co Ukraińcy w komentarzach w Internecie obstawiają?
  • Odpowiedz
@olrajt: Większość jest zdania że będzie wojna. Rosjanie też się tak nastawiają. Ja nie mam zielonego pojęcia, ale pewien poziom eskalacji odwróciłby uwagę od problemów w obu państwach. Chociaż równie dobrze może to być ogłoszenie, że Ukraina w czymś tam ustępuje Rosji, a Rosja oddaje D----s np. w zamian za uznanie Krymu
Chociaż paradoksalnie to jest najmniej prawdopodobne, bo dla Rosjan to byłby skandal że oddają D----s a dla Ukraińców,
  • Odpowiedz
@olrajt: Na ten moment wiem tyle co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie jest to możliwe, ale mniej prawdopodobne niż wojna/jakaś eskalacja. Niezły paradoks nie?
Aryo - @olrajt: Na ten moment wiem tyle co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie jest to możliwe, ale...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aryo: ale bylyby jaja gdyby Rosja polaszczyla sie na korytarz ladowy do Krymu. Jeszcze wieksze jaja bylyby gdyby postanowili odcic Ukraine od morza i zajac wybrzeze az po Odesse do Nadniestrza ale to juz apokalipsa. Z drugiej strony co rosji zalezy i tak juz nie ma z czego spasc ekonomicznie, zostalo tylko zmodernizowane wojsko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uszyk90: Jeżeli Zel nie wycofa wojska i gróźb to Rosja zaatakuję tak samo jak w Gruzji Rosja czeka tylko na zlamanie postanowień mińskich. A on sam skonczy jak Szakaszwili, kiedyś myślałem że skończy kryzys na Ukrainie ale bylem w błędzie
  • Odpowiedz