Wpis z mikrobloga

@Ponury_Dewiant: Taka jest prawda, znaczna większość "rodziców" to ludzie bez pomysłu na życie i debile. Nie twierdzę że nie ma normalnych rodziców, którzy nie chcą dzieci bo "Aśka już ma", albo "kto Ci na starość poda wodeee", tylko chcą się spełnić jako rodzice(pomijając już kwestię czy to jest moralne czy nie), ale to jest jakiś mały procent. Znaczna większość to ameby xD
@Zgrywajac_twardziela: handluję, bo to dowodzi tyle co nic. To że bardziej uzdolnione i wykształcone jednostki (a kobiety w szczególności) przedkładają karierę i dochód nad posiadanie potomków, nie jest ani niczym nowym, ani niespodziewanym.

No ale przecież każda para (z nielicznymi wyjątkami, łaskawco) która decyduje się na dzieci to patologia... Biedaki nie mogą pozwolić sobie na kolejkę elektryczną albo inną zabawkę po 30.

@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: jeśli tylko jest twoim wyborem.
@Ponury_Dewiant:

handluję, bo to dowodzi tyle co nic. To że bardziej uzdolnione i wykształcone jednostki (a kobiety w szczególności) przedkładają karierę i dochód nad posiadanie potomków, nie jest ani niczym nowym, ani niespodziewanym.

To świadczy o tym że te mniej uzdolnione i wykształcone decydują się na dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale przecież każda para (z nielicznymi wyjątkami, łaskawco) która decyduje się na dzieci to patologia...
@Ponury_Dewiant:

"znaczna większość".

No tak, podtrzymuję to, normalnych rodziców jest jak na lekartstwo.

gdzie to można sprawdzić?

Tzn? Masz różne statystyki. Ale najłatwiej empirycznie, zobaczyć na mieście jacy ludzie chodzą z dziećmi, a jacy bez ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I żeby nie było, bynajmniej nie zaprzeczam że są normalne pary z dziećmi, sam znam kilka, ale to nie zmienia faktu że znaczna większość to patola, wieczne wrzaski
@Zgrywajac_twardziela: P.S. ja wychowałem się w domu jednorodzinnym, gdzie mieszkałem razem z 6 innymi osobami (rodzice, brat, siostra i babcia z dziadkiem). Mój ojciec prowadził własną działalność, żeby zapewnić nam byt, nie zarabiał wiele. Często kłóciłem się z rodzeństwem, w dodatku mój brat w wieku 13 lat miał orzeczony stopień niepełnosprawności. Patologiczna rodzina? Nie ma idealnych rodzin, tak samo jak nie ma idealnych ludzi.
@Ponury_Dewiant:

no właśnie nie wiem, pod jakim kątem szukać.

"Przemoc domowa w rodzinie w stosunku do dzieci statystyka", "Średni dochód na członka rodziny w rodzinach wielodzietnych", "ilość wydanych niebieskich kart"(spokojnie można to pomnożyć razy dwa bo znaczna część nie zgłasza przemocy) itd. jak szukasz takiego info to zadaj sobie trochę trudu, to nie jest rocket science, ja nie mam czasu ani ochoty wyszukiwać tego dla Ciebie ¯\_(ツ)_/¯

P.S. ja wychowałem się