Wpis z mikrobloga

Mirunki, potrzebuję pomocy. Przy próbie oderwania taśmy malarskiej przy narożnikach odchodziła farba, postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja bliżej środka. Było źle, więc postanowiłem zerwać farbę na całej ścianie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pytanie, czy ktoś z Was może wskazać przyczynę odpadania farby? Ściany przed kładzeniem gładzi gruntowane Tytan Gtunt Uniwersalny za pomocą pędzla. Przed malowaniem poszło na ściany to samo, tyle że wałkiem. Samo malowanie robione 4 dni po ostatniej warstwie gładzi. Chciałbym uniknąć podobnej sytuacji później, ale nie ma w mojej okolicy za bardzo fachowców zeby się zapytać

#remontujzwykopem
leather5 - Mirunki, potrzebuję pomocy. Przy próbie oderwania taśmy malarskiej przy na...

źródło: comment_1615377976NtQkdDs0Lk0boIj46p5CcH.jpg

Pobierz
  • 20
@WiesniakzPowolania: Właśnie myślałem że ten grunt będzie za mocny pod farbę, ale na bańce jest napisane że przed malowaniem też się nadaje. A malowałem cieniutko w miarę. Poza tym farba fajnie się trzymała ściany przy malowaniu, nic nie ściekało
@leather5: za mocny grunt z tego co widać. Będziesz szlifował ścianę chyba. Weź śróbokręt i na dole ściany za listwą poskrobaj po tynku. Jeżeli twarde jak beton to za dużo gruntu. Najlepiej stosować śnieżka grunt lub coś podobnego
aby nie rozcięczać.
Dodam tylko że problem jest na jednej ścianie na poddaszu. Tam gdzie malowane było Beckersem Designer White jest ok, na felernej ścianie jest Dekoral home&style
@leather5: Jak gładź odpyliłeś, zagruntowałeś i występuje taki problem to prawdopodobnie ten grunt jest trochę za mocny. Takie grunty warto rozrobić 50/50 z wodą
@Quarel: Wsiąka. Teraz przy zerwaniu farby to gładź wygląda tak jakby w ogóle nie była zagruntowana, przy przejechaniu po niej dłonią zostaje na palcach biały pyłek. Spierniczone coś zostało przy gruntowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Spróbuję ponownie może tą Śnieżką zagruntować, ewentualnie pomaluję na biało żeby nie musieć robić odcięcia i spróbuję w innym pokoju dać kolor
@leather5: proszę tylko nie sniezka XD Ale jak chcesz zrywac 2 raz to śmiało. No cóż czeka Cię powtórka- skrobanie, jak pyli to odpylenie, zagruntowanie i malowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zakup jakiś fajny grunt np flugger niekapek, uni grunt