Wpis z mikrobloga

To jest jakiś kosmos - 24% badanych chce obowiązkowej religii w szkole, wśród rodziców w wieku szkolnym nawet 32%. Co jeszcze się katolom marzy? Obowiązkowa dziesięcina? Zakaz rozwodów? A może po prostu opaski na rękach dla niewierzących i specjalne strefy, gdzie mogliby mieszkać i nie drażnić swoim widokiem szlachetnych, pałających miłością bliźniego serduszek katolików?

Niezłych mudżahedinów sobie księża wychowali...

https://www.o2.pl/informacje/religia-w-szkole-obowiazkowa-polacy-nie-maja-watpliwosci-badanie-6616299785865792a

#polska #spoleczenstwo #szkola #bekazkatoli #bekazprawakow #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Takiseprzecietniak: Zapoznałem się i co? W większości państw jest system dokładnie taki sam jak u nas, z możliwością wypisania się lub wybrania 'etyki'. Masz w ogóle jakieś argumenty, czy tak po prostu se #!$%@? ze katoliban mimo że wszędzie jest tak samo? xD
  • Odpowiedz
A może po prostu opaski na rękach dla niewierzących i specjalne strefy, gdzie mogliby mieszkać i nie drażnić swoim widokiem szlachetnych, pałających miłością bliźniego serduszek katolików?


@Takiseprzecietniak: z tym drugim to akurat wy przodujecie. Słyszałem o budowie osiedla tylko dla homo.
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak:
zastanówmy się jak by mogło wyglądać katolickie państwo wyznaniowe na wzór zakonu krzyżackiego:

+ uczty z komturami i towarzyszami
+ budowa fortyfikacji
+ wypady do Berlina i Sztokholmu celem nawracania i
  • Odpowiedz
witam adwokata lemingów


@bartolomis: Ktoś się ze mną nie zgadza = LEMING! Ale oczywiście nie podam żadnego, nawet najmniejszego argumentu, tylko będę bajtował całą dyskusję żeby całość sprowadzić do poziomu ścieku.

To jest tak bardzo typowa taktyka, na niszczenie prób merytorycznej dyskusji, że dziwie się że jeszcze wykopki łapią się na takie akcje.
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Pozycja Kościoła może i słabnie, ale nie zniknie w całości - nawet Michnik twierdzi, że nigdy nie będzie laickiej Polski i że Kościół przetrwa. Pewnie w innym stanie, po usunięciu z grona tych, którzy nie zasługują na bycie katolikiem, po oczyszczeniu się z gangreny, ale przetrwa.
  • Odpowiedz
argumenty były podawane wielokrotnie, ale taki już urok #neuropa, że funkcjonuje na poziomie ścieku


@bartolomis: To nie jest normalna dyskusja, w normalnej dyskusji jak podaje się argumenty, nie ważne ile razy już były powtarzane. Inaczej to jest obrzucanie się łajnem a nie dyskusja.

Śledzę wykop dość uważnie, i nigdy nie widziałem argumentów ZA OBOWIĄZKOWYM nauczaniem religii katolickiej w szkołach. Możesz mi je pokazać?
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Ja nie chcę usuwać kościoła z Polski, tylko mojego życia, a prawo stanowione przez fundamentalistów religijnych mi to uniemożliwia. Jak ktoś chce sobie wierzyć choćby w Zeusa, niech sobie wierzy, mnie to nie interesuje. Byleby mnie do tego nie zmuszał, ani do życia według reguł podobno wymyślonych przez jego boga, ani do utrzymywania jego kapłanów. Jego życie, jego sprawa, moje życie, moja sprawa, jego pieniądze, niech sobie za nich
  • Odpowiedz