Wpis z mikrobloga

@notedeagle: @nofink: @Kacc: zastanawiam się nad https://allegro.pl/oferta/bateria-do-apple-a1618-oryginalna-9539337938 bo niby oryginalna, są też inne aukcje z podobno oryginalnymi i wszystko w podobnej cenie +/- 100 zł. Coś takiego warto?

@Kacc: U mnie oryginalna zaczęła puchnąć i też mi rozpychała wnętrze - nie mogłem domknąć obudowy i zostawała szpara kilka mm + wydawało się że jest krzywy (na płaskim biurku chodził na lewo i prawo. Aktualnie bez baterii siedzę i
@notedeagle: no domyślam się ale najgorszej że w przypadku Apple nie ma łatwego dostępu do części i tylko autoryzowane serwisy mają dostępy do części. Już jedną baterię zamówiłem ale nie działa (chociaż była tańsza) - w ogóle jej system nie wykrywa po podpięciu wtyczki, dlatego szukam dalej. Dużo na baterii nie pracuję, może trzymać 2h i mi to nie robi - ważne żeby działała i nie puchnęła.
@Rst00: Ja kupiłem kiedyś do Mid 2015 baterię na AliExpress ze sklepu, który miał dużo pozytywnych komentarzy i laptop zyskał drugie życie. Jak możesz poczekać 2-3 tygodnie to wybrałbym tę opcję, bez pośredników.
podobno oryginalnymi i wszystko w podobnej cenie


@Rst00: @notedeagle: Nie ma takiej możliwości kupić nową oryginalną baterię od losowych sprzedawców. Takie mają tylko autoryzowane punkty i każda inna historia to bzdura. Bez dostępu do Apple ASP/AASP nie można takiej kupić.

Wszystko to loteria jak planujesz kupić nieoryginalną - czasami są lepsze, czasami gorsze. Jeżeli nie chce płacić aż tak dużo za wymianę to bawisz się w loterię, z mojego doświadczenia
@Funky-Mag: a podasz linka z którego zamawiałeś? Też mam właśnie mid 2015 więc byłbym wdzięczny ()

@devones: no dlatego to "oryginalna" traktuje z przymrużeniem oka, chciałbym po prostu normalnej jakości baterię. Wiesz, problem mam w tym że ta bateria jak teraz połączyłem fakty to spuchnęła już chyba z rok temu więc wytrzymała niecałe 3 lata od kupna sprzętu. Trochę słabo jak na oryginalny
fakty to spuchnęła już chyba z rok temu więc wytrzymała niecałe 3 lata od kupna sprzętu. Trochę słabo jak na oryginalny sprzęt


@Rst00: To muszę przyznać że masz pecha. Tak niestety zazwyczaj nie mają części na miejscu.

Żeby nie być gołosłownym to masz taki przykład z mojego jednego wpisu -> tutaj. 7 lat bateria, ponad 4 tysiące cykli i nie mogę jej zepsuć. To nie jedyny mój Mac, ja dlatego
@Rst00: Niestety, nie mają baterii do A1398. Ponadto teraz ma jakieś niskie oceny. Teraz jakbym zamawiał to bym zamówił np. baterię z linka poniżej - ma dobre oceny, w tym oceny ze zdjęciami i darmowy zwrot inpostem w ciągu 15 dni.

https://pl.aliexpress.com/item/4000807461692.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.265c56731yepAM&algo_pvid=0eb6ddcb-76f1-436d-87be-4e862018ffea&algo_expid=0eb6ddcb-76f1-436d-87be-4e862018ffea-1&btsid=2100bdca16153870474746098ebff8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
@devones: wiesz, ja z tą spuchniętą baterią nie miałem problemów tzn trzymała normalnie, może trochę gorzej niż na początku ale i tak kilka godzin spokojnej pracy było. Jedyny jej problem to był że napuchnęła i wyginała obudowę przez co lapek się bujał i nie domykał jak zamykałem ekran. Używałem około 80% pod zasilaczem i 20% na baterii i może to też miało wpływ chociaż wtedy mac chyba na bieżąco korzysta z