Wpis z mikrobloga

@Sekularyzacja: Jestem osobą, która ma problem sobie "odmawiać" różnych rzeczy aczkolwiek myśląc o tym, że Tym #!$%@?
nie będę nabijać kieszeni Naszym kosztem czuję mega satysfakcję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 11
@Sekularyzacja ci #!$%@? debile serio myśleli że Polacy rzuca się na Pepsi za 9zl xD jeszcze w erze zdrowego żywienia xD tylko pomogli im podjąć decyzję. Teraz będzie jak w latach #!$%@? 90' coca-cola tylko na święta xD


@KochanekAdmina Pepsi I tak nie opadnie. Ale np. A polska Helena już może. Tańsze odpowiedniki kupowalo się bo były tanie i polskie. Teraz jak już nic nie jest tanie ich wybór przez
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Policzyć, że coś droższego będzie schodziło w tych samych ilościach co dokładnie to damo tyle, że tańsze xD Bo myślę, że tak to liczyli, innego wytłumaczenia nie widzę dla tych śmiesznych przeliczeń.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: chcieli dobrze, wyszło jak zawsze ¯\_(ツ)_/¯
ciekawi mnie porównanie z rokiem poprzednim, nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że ten dochód spadł
  • Odpowiedz
bo dużo osób całkowicie odstawiło słodkie napoje na rzecz yerby, herbaty czy zwykłej wody.


@mankhoody: ja tak zrobiłem, czasem tęsknie za colą, którą piłem codziennie, ale podatek cukrowy to świetny motywator
  • Odpowiedz
@sheeple: ja potrafiłam wypić całą butelkę dużej pepsi max/coli zero w 1 dzień, więc trochę tego kupowałam a teraz? Kupię może jedną raz na tydzień i stoi 2-3 dni, bo nie wypijam całej od razu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Sekularyzacja: podobnie jest z opłatą za torby foliowe, miał być biznes wspaniały, a dużo ludzi zrezygnowało z ich kupowania. Dodatkowo z powodu biurokracji przy rozliczaniu się, sprzedający też często rezygnują ze sprzedaży foliowek. I tak cel ekologiczny wykonany, jest mniej toreb ale nie sądzę że pisowcom o to chodziło XD
  • Odpowiedz
@Trzesidzida: Wiele jest przyczyn takiego stanu rzeczy:

- dane są za styczeń, z obserwacji znajomych wynika, że wielu z nich zrobiło zapasy, bądź napoje takie jak Coca-Cola, Pepsi po prostu zostały z minionych świąt, sylwestra, a po nowym roku można było także kupić napoje te jeszcze przez chwilę w starej cenie,
- zmniejszyła się sprzedaż takich słodzonych napojów, w jednym artykule, ponoć o ok. 20%, nie wiem, czy to zgodnie z oczekiwaniami rządzących, jednak wydaje mi się, że raczej powinni spodziewać się spadku sprzedaży, mniej więcej w takim zakresie,
- wiele rodzimych producentów napojów, podążając za zmianami zmieniło po prostu skład, podatek płacony jest od ilości cukru, więc obniżono cukier skład, dodano sok itp. toteż niektórym udało się ten podatek obejść, albo istotnie zmniejszyć,
- za to nastąpił wzrost sprzedaży soków np.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja:
Ady jak to?? Obniżył i wpływy się zwiększyły????

Leszek Miller

·
Nov 15, 2019
W 2002 roku mój rząd obniżył akcyzę na alkohol o 30 proc. w sytuacji w której wpływy z niej malały każdego roku. Po obniżce zaczęły rosnąć. W pierwszym roku o prawie 500 mln zł. Było to związane z radykalnym zmniejszeniem szarej strefy. Dedykuję ten przykład prem. Morawieckiemu.<
  • Odpowiedz