Wpis z mikrobloga

nie bronię PiSu, ale najważniejszym celem podatku na papierosy i napoje słodzone nie było ograniczenie ich spożycia? Jeśli zyski z nich spadają to jest sukces w opinii lewactwa


@Wedam: nie, bo podatek nalozyli tez na napoje bez cukru. imho takie zagranie wytrąca absolutnie argument, ze to dla czyjegokolwiek zdrowia
  • Odpowiedz
@Olsea do kwietnia mogą sprzedawać po starych cenach. Od kwietnia 0,55 zł za ml akcyzy. Akcyza dotyczy liquidow gotowych, aromatów i baz, nawet tych które nikotyny nie zawierają. Czyli 10ml olejek z miejsca będzie 5,5 zł droższy a baza beznikotynowa 55zl co najmniej droższa. Ja mieszałem sobię sam olejki gdzie wyprodukowanie 160ml kosztowało mnie około 35-40 zł, z akcyzą to co najmniej będzie 110zl za te 160ml. Sklepy zakładają spadek sprzedaży, więc
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Ten podatek to co by się nie działo będzie sukces rządu: Ludzie dalej będą dużo pili napojów słodzonych= duże wpływy do budżetu. Ludzie ograniczą spożycie, rząd może się chwalić że dba o nasze zdrowie i ludzie dzięki temu mniej spożywają (propaganda kręci się dalej). Jedyny minus (oczywiście dla nas) trzeba wprowadzić inny niski podatek (czyt. danine) by się kasa zgadzała.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Czyli wszystko wskazuje na to, ze podatek spełnił swoje oficjalne założenie, a mianowicie zmniejszenie spożycia cukru i poprawa stanu zdrowia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Podatek ten nałożony jest na importerów lub producentów - nie dotyczył "starych" zakupów. A przecież do marca kupuje się pepsi ze świąteczną etykietą. Ja bym się nie ekscytował :)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: na moim przykładzie, to mocno ograniczyłem gazowane napoje, a już po ostatniej aferze z Coca Colą to ban poleciał na tą markę :)
Jak mam ochotę na gazowane to gazowana woda z syropem lub lemoniada w biedrze za 1,99 co ma chyba 4gr cukru. Generalnie rząd powinnien się cieszyć, tu chodziło o zdrowie Polaków przecież a nie o wpływy z podatków ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz