Wpis z mikrobloga

@smacznyy: da się, pod pewnymi warunkami.

Po pierwsze zapomnij o wynajmowaniu normalnego mieszkania w dużym mieście- trzeba by się przeprowadzić do kawalerki w małym miasteczku, albo na wsi. Są takie zadupia w których można jeszcze wynająć pokój z łazienką za 500 cbl. Żadne luksusy, ale czajnikowac można.

Po drugie zapomnij o życiu towarzyskim, to znaczy takim życiu towarzyskim jak wyobrażają sobie wykopki: na piwo czy pizze ze znajomymi raz na tydzień/dwa
@Heroina340: Jeśli chodzi o kogoś, kto zaczyna swoje życie i musi ogarnąć wszystko od miejsca do zamieszkania, przez ubrania i jedzenie, to powiedziałbym, że jest szansa, żeby jakoś przewegetować, ale życiem bym tego nie nazwał.

Inna sprawa - jak masz dach nad głową (u rodziców, albo w spadku), to mnóstwo ludzi tak żyje i daje radę ¯\_(ツ)_/¯
@smacznyy: W pierwszej mojej dorywczej pracy kobitki nadal zarabiają najniższa + dodatki stażowe 5%... Jakoś żyją ale tylko dlatego że chłop zarobi trochę więcej pewnie z 3k, własny dom na wsi pewnie po rodzicach... I tak to się kręci, przykre(,)
@smacznyy: da się, jak mieszkasz z rodzicami, albo wynajmujesz pokój, albo masz partnerkę i ona też zarabia najniższą, no to wtedy już macie cztery koła na miesiąc, więc nie ma lipy. Ogólnie masa ludzi tyle zarabia, albo w okolicach 2500 i jakoś to życie im leci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smacznyy: ja #!$%@?, ta wstawka o zagryzieniu zębów była była potencjalnego czytającego ktory noże się zastanawiać nad tym a nie do ciebie. Zawsze z automatu się odpowiada opowi co nie oznacza, że kieruje te słowa bezpośrednio do ciebie. Zajebisty powód żeby mi usuwać komentarz szczególnie, że nie było to nic obraźliwego
Ogólnie to gadanie że nie da się wyżyć na minimalna IMO trochę z dupy-tysiące polskich mężczyzn w Polsce B tak żyje i daje sobie radę, a i kobiet pewnie sporo się takich trafi.


@Heroina340: Tylko nie nazywaj tego życiem