Wpis z mikrobloga

Wybieram się do #kenia na wakacje. Mam #revolut i moje pytanie brzmi - jak najtaniej wyjdzie mi płacenie w USD? Kupić za gotówkę w Polsce dolary czy lepiej płacić kartą? Jeżeli kartą to czy na Revolut zasilić PLN i kupić za nie USD - wtedy schodzą środki z tego salda w dolarach czy zasilić PLN i nie robić nic, a konto samo będzie korzystnie przewalutowywało? Jak to działa w praktyce, bo Revoluta ogarnąłem sobie na początku 2020 roku tuż przed pandemią ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#wycieczka #zagranica #banki #bankowosc #waluty #platnosci #platnoscimobilne #bankomat #kartadebetowa
  • 5
@pijekubusplay: OK, ale po prostu zasilić PLN-ami i płacić zwyczajnie, żeby samo przewalutowywało czy ręcznie najpierw kupić USD? -edit- OK, nie było pytania, Curve działa na innej zasadzie niż Revolut ;).
@Smartek: Tak, na curve nic nie musisz kombinować :)
A na dodatek zabrałbym zwykłą kartę z banku jak masz, która ma włączoną usługe wielowalutową i jest powiązana z kontem walutowym w usd. Tylko wcześniej sobie zasil konto dolarami oczywiście, bo inaczej pobierze ci ze złotówek bo lichwiarskim kursie.
@Smartek: jak w USD to po prostu można sobie zrobić kartę walutową. Ja mam w Pekao i zawsze miałem tam najlepszy kurs (w różnych krajach, które podobnie jak Kenia mają swoje waluty, więc dochodziło do podwójnego przewalutowania), pobierało kasę z rachunku PLN. Porównywalnie wychodziło tylko z Twisto, ale teraz jest płatne. Revolut na tle tych dwóch wypadał gorzej. No i jeżeli wybierasz się tam na wakacje (z biurem podróży? tylko Diani