Wpis z mikrobloga

Byłem sobie obejrzeć #lexus IS 200t 2017 rok (po lifcie). No i powiem Wam szczerze, że mój świat runął. Wiem, że oglądana sztuka to wersja bieda ale kurde bez przesady, to jest niby marka premium Toyoty. Aż dziw bierze, że szyby były elektrycznie otwierane ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale ja nie o tym. Wykonanie tego samochodu (mam na myśli design) to padaka totalna. Nie wiem, jak można za to auto dać tyle kasy - samochód chodzi między 80 a 100k (ok 2017 rocznika), a szczerze mówiąc wnętrze na poziomie Mitsubishi Lancera mojej żony. Plastik taki sobie, te guziki jakbym siedział w samochodze z późnych lat dwutysięcznych, ekran jak z wczesnych lat przełomu poprzedniego dziesięciolecia... Fakt, z zewnątrz wygląda fajnie ale to chyba wszystko, co mogę "fajnego" o tym aucie powiedzieć.

Obecnie mam #ford mondeo mk4 Titanium z 2010 roku i powiem Wam, że nie ma co porównywać. Mondeo chyba wszystko ma lepsze, a jest "tylko" fordem. No nie powiem, zawiodłem się. Ciekawy jestem, czy w wyższych wersjach ten IS jakoś lepiej wygląda ale niestety nie miałem okazji zobaczyć.

No i szczerze mówiąc to skończyły mi się trochę pomysły na auto - miało być do 80, max 90k, IS się idealnie wpasowywał a teraz albo muszę zejść z oczekiwań (rocznik, moc), albo jednak samochód od okupanta (tego nie chciałem) czyli jakies Kaudi A 4/5, BMW 3 /4. Pozostaje jeszcze zwiększyć budżet i atakować Lexusa GS / Infiniti / Jaguar (np XE czy XF) ale tego ostatniego trochę się boje, że serwis będzie kosztować.

  • 17
@bidzej: tak, tego

Byłem z kolegą, co ma RXa (starego bo starego) no i aż jemu głupio się zrobiło. Serio, miałem duże na dzieje ale prysły... Nie wiem może jeszcze jak znajdę coś blisko to dam szanse, ale na razie dziadkowóz Mondeo bije tego Lexa na łopatki chyba wszystkim oprócz może wyglądu...
@bidzej: A siedziałeś w ISie? Starszym i nowszym? Twardy plastik, który rysuje się od patrzenia i design faktycznie sprzed 10-15 lat a nie 3. Może i podłokietnik ze skóry czy siedzenia są dobrej jakości, ale konsola to jeden wielki plastik, który nawet nie jest super spasowany (panel z klimą + radio). Lex czy Toyota od zawsze mają taki styl w środku, czy to pasuje czy nie, to już inna kwestia, ale
@bidzej: ok, skoro Mondeo to amerykaniec w biedaku (cokolwiek to znaczy) to powiedz mi, gdzie lexus jest lepszy (może poza tej wątpliwej jakości ekranem, którego równie dobrze mogłoby nie być)
Może porównajmy z tym biedakiem (coś takiego właśnie mam).

Miejsca na pewno więcej (ale tego się spodziewałem akurat)

Wypas lepszy (np zmieniarka na 6 plyt, grzane fotele w 5 poziomach, w Lexie AŻ 3, klima itp w obu podobnie). Radio dużo
Lexusa IS jest porównywalne z Lancerem i gorsze od Mondeo MK4 to jest srogie #!$%@?.


@bidzej: Niekoniecznie. Nie wiem jak w IS - ale w tamtym roku rozglądałem się za czymś w okolicach 45k. W przedziale tym łapało się i "premium" bmw 3 F30 (euro lepiej stało niż teraz, za 45k można było przebierać) - typowe poflotowe golasy 2.0D. Całe premium jeśli chodzi o wnętrze, to zauważalnie przyjemniej pracujące przełączniki, manetki
ok, skoro Mondeo to amerykaniec w biedaku (cokolwiek to znaczy)


@kefas_safek: miałem na myśli tego Lexusa - ale jednak nie jest to amerykaniec, po prostu te reflektory wyglądają jak z rynku US. To "BOGATE WYPOSAŻENIE" to tak jakby umiarkowanie, lista jest długa, bo wrzucili w nią nawet ABS i wspomaganie kierownicy - znasz auto z 2017 roku, które ich nie ma xD

po prostu ładniej wykonany.


no nie, to że ci
@bidzej: nie no napisałem, że oglądałem wersję biedacką, jestem tego świadomy. Ta wersja była tak biedacka, że aż szok, fotel na pompki tam nawet był, zero elektrycznej regulacji. Jednak nie wiem, czy w wersji bogatszej bym się zdecydował. Serio, do tej pory byłem fanem tej marki, kolega ma RXa z 2007 roku i jest zarąbisty.

no nie, to że ci się bardziej podoba z wyglądu to nie znaczy, że jest ładniej
@kefas_safek: Jeździłem przez 2 tygodnie gs300. Nie wiem jak się on ma do IS-a, choć podjerzewam że tak jak bmw 5 do bmw 3 czyli jest znacząca różnica. W każdym razie polecam to auto. Owszem system inforozrywki jest przestarzały, ale cała reszta zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

Jeździłem mercedesami, beemkami i audicami ale Lexus zrobił najlepsze wrażenie w kwestii elegancji i luxusu w środku. Nazwałem to klasycznym luxusem czyli zamiast oświetlenia
@kefas_safek No ja na każdym kroku przestrzegam, żeby każdy się tym przejechał, zobaczył itp. System rozrywki w tym aucie to kpina xD Działa i wygląda jak relikt przeszłości. Postawić przy tym audi A4 z tego samego rocznika to 2 kompletnie inne światy.

Jaguar w środku tak samo. Bije starocią. Będziesz miał takie same wrażenie. Lexusy i Jaguary to auto dla osób, które chcą się przemieścić z punktu A do B albo po
@piwakk: o, jakiś głos rozsądku :D no dobra, a co w takim razie polecasz? Z tymi jaguarami (np XE) to bym nie powiedział - na zdjęciach wygląda całkiem nieźle, ale w sumie IS też tak wyglądał. Doradzisz coś? Bo sorko Lexus dla starych ludzi (z tym się nie zgodzę akurat), Jaguar też (no tu już bardziej mi się z tą marką kojarzy 60 latek w płaszczu :D) to zostają same samochody
@kefas_safek Infiniti jeździłem q30, a to inny segment. Ale był całkiem ok. Aa i jeszcze q50s czy coś takiego. Ale to miało ponad 400KM i napęd na tył, więc wrażenia z jazdy potrafiły przyćmić niedoskonałości :)

W mondeo ciężko o fajny silnik jeśli chodzi o takie bardziej wrażenia. Zrobiłem trasę ponad 1000 Mondeo z dieslem 2.0 150KM. Jeśli chodzi o takie robienie tras to super auto. Do 160k km/h cicho w środku,