Wpis z mikrobloga

Z okazji dnia kobiet zycze wam zebyscie w koncu wywalczyly rownouprawnienie czyli:
- rowny wiek emerytalny dla obu plci a nie jak teraz 60 do 65 co czyni Polske krajem w ktorym jest najwieksza roznica przejscia na emeryture wzgledem wszystkich krajow europy
- likwidacji alimentow (nie dotyczy placenia na dzieci). kto to ku*wa widzial zeby dorosly czlowiek placil kase na drugiego doroslego czlowieka po rozwiazaniu "umowy". oczywiscie kobiety aliementow raczej nie placa a jedynie je dostaja
- rownosci w sadach przy przyznawaniu praw dziecka
- rownych wyrokow w sadach za te same przestepstwa. w tej chwili kobiety za te same przestepstwa dostaja zdecydowanie mniejsze wyroki niz mezczyzni "bo ona ma dziecko a dziecko potrzebuje matki, bo ona musiala to zrobic bo sie bala hlip hlip slaba kobieta hlip hlip"
- likwidacji dyskryminujacych mezczyzn zapisow w ktorych kobieta za samo posiadanie macicy dostaje dodatkowe punkty przy rekrutacji na rektora uczelni wyzszej lub dedykowanych tylko dla kobiet projektow w urzedach pracy
- placenia za siebie a nie pasozytowania na facecie "bo mi sie nalezy bo jestem kobieta"
I wiele wiele innych.
#p0lka #rozowepaski #dzienkobiet #rozowe #kobieta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 142
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry:

z racji na to, że mężczyźni żyją krócej i z tej emerytury korzystają krócej. Mężczyźni powinni przechodzić przy 60, a kobiety przy 65.

Dokładnie
Kwik i okres feministek za 3..2..1..
  • Odpowiedz
@JaMhmm: Zgadzam się ze wszystkim.

Dodałabym jeszcze ściągalność alimentów na dzieci (alimenciarzy w Polsce są miliony), podział opieki nad dzieckiem szczególnie niepełnosprawnym (wiele kobiet zostaje same, bo tata 'nie podołał'), równość w zatrudnieniu (zaraz uciekniesz ma macierzyński, na pewno!!!).

Ale też walka o prawa mężczyzn to bardzo ważna kwestia i nie rozumiem czemu faceci nie zbiorą się i nie zawalczą. Gwarantuje, że wiele kobiet by to poparło (tak jak to
  • Odpowiedz
oraz taka sama wysokością emerytury jak u mężczyzn.


@skrobaczka: pracuj te 5 lat więcej co mężczyzna, albo w takich zawodach jak mężczyzna to będziesz mieć taką samą emeryturę
  • Odpowiedz
o, znowu ból dupy inceli.


@PomidorovaLova: oho jak ktoś zauważy dysproporcje i śmie powiedzieć to na głos to nagle zaczyna się argumentum ad ruhanum "incel hau hau". A jak autor jest gejem i rucha to co? Tracisz jedyny argument w tej rozmowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Bardzo ładne życzenia, popieram. Natomiast mam wrażenie, że twój post ma wydźwięk "patrzcie złe kobiety i feministki, na tym polega prawdziwe równouprawnienie, ale wam wbiję szpilę" - a wiedz to, że bardzo wiele feministek i w ogóle środowisk lewicowych, tych ogarniętych, również popiera te postulaty :) Nie musisz stać w kontrze do nich
  • Odpowiedz
@Karakan2540: Bo więcej nie podniesie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nikt ci nie kazał ważyć 100 kg żebyś mógł nosić 25 kg paczki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś waży 50 kg to 25 kg nie podniesie, bo to fizycznie po prostu nie możliwe. Powybijaliście sobie normy w kosmos to teraz macie co chcieliście. Ja na fabryce widziałam jak noszą po 40kg w
  • Odpowiedz
@kamil-tika: wspaniałe są to życzenia, właśnie tacy ludzie jak ty maja rozum i godność człowieka. Równouprawnienie to równouprawnienie nie dzielmy ludzi na lepszych i gorszych ze względu na posiadane genitalia.
  • Odpowiedz
@SarahC: XD. Mniejsza sila fizyczna---->mniejsza wydajnosc--->mniej efektywny pracownik. Czego nie rozumiesz? Dlaczego nie protestujesz, ze faceci nie zarabiaja wiecej, skoro sa lepszymi pracownikami i teoretycznie powinni?(w tym konkretnym przypadku) Mam przepraszac feministki, ze urodzilem sie silniejszy? To samo jest w policji. Czy bandyta bedzie wolniej uciekal, slabiej bil i mniej celniej strzelal, bo probuje go zatrzymac slabsza fizycznie kobieta? Mimo tego policjantki zarabiaja tyle samo co policjanci.
  • Odpowiedz
@Karakan2540: Możesz przepraszać za gówniane podejście do pracy swoich kolegów, którzy na rzęsach stają przed kierownikiem i odwalają maniamę 25kg? Panie, to ja jedną ręką podnoszę. 50kg? co to dla mnie ja na klatę biorę 70kg. Zasadniczo to właśnie oni zgotowali wam taki los, a ujadasz na kobiety. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przecież na kolegów nie będziesz narzekał, bo ci zaraz ryj obiją pod bramą
  • Odpowiedz
@Karakan2540: mniejsza wydajność? to faceci głównie, bo po tych pajacerkach muszę przyklepywać L4 na zerwanie mięśnia w ramieniu albo inne podobne, bo xxx się nie chciało zapyerdalać po wózek
  • Odpowiedz