Wpis z mikrobloga

Z okazji dnia kobiet zycze wam zebyscie w koncu wywalczyly rownouprawnienie czyli:
- rowny wiek emerytalny dla obu plci a nie jak teraz 60 do 65 co czyni Polske krajem w ktorym jest najwieksza roznica przejscia na emeryture wzgledem wszystkich krajow europy
- likwidacji alimentow (nie dotyczy placenia na dzieci). kto to ku*wa widzial zeby dorosly czlowiek placil kase na drugiego doroslego czlowieka po rozwiazaniu "umowy". oczywiscie kobiety aliementow raczej nie placa a jedynie je dostaja
- rownosci w sadach przy przyznawaniu praw dziecka
- rownych wyrokow w sadach za te same przestepstwa. w tej chwili kobiety za te same przestepstwa dostaja zdecydowanie mniejsze wyroki niz mezczyzni "bo ona ma dziecko a dziecko potrzebuje matki, bo ona musiala to zrobic bo sie bala hlip hlip slaba kobieta hlip hlip"
- likwidacji dyskryminujacych mezczyzn zapisow w ktorych kobieta za samo posiadanie macicy dostaje dodatkowe punkty przy rekrutacji na rektora uczelni wyzszej lub dedykowanych tylko dla kobiet projektow w urzedach pracy
- placenia za siebie a nie pasozytowania na facecie "bo mi sie nalezy bo jestem kobieta"
I wiele wiele innych.
#p0lka #rozowepaski #dzienkobiet #rozowe #kobieta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 142
  • Odpowiedz
@PomidorovaLova: A co jest w tym incelskiego? Wiesz, ja jestem pierwszy by hejcić mizoginistycznych przegrywów, ale tutaj tego brak, są za to argumenty pokazujące, że mężczyźni w p0lsce też są dyskryminowani pod pewnymi względami. Ja potrafię walczyć o prawa kobiet, gdy widzę, że są łamane (vide aborcja) choć w sumie nic z tego nie mam. Potrafisz zdobyć się na podobny altruizm?
  • Odpowiedz
@kamil-tika: i ja sobie oraz innym kobietom życzę tego samego, ale poproszę w pakiecie z równymi płacami, nie dyskryminowaniem mnie przy rekrutacji ("zaraz pewnie zajdzie w ciążę i jej dwa lata w pracy nie będzie"), oraz taka sama wysokością emerytury jak u mężczyzn. Wszystkiego najlepszego!
  • Odpowiedz
@skrobaczka: XD dlaczego pracownica magazynu, ktora moze przeniesc jednorazowo 15kg, ma zarabiac tyle co typ, ktory moze przeniesc 25kg? (A mimo tego zarabia tak samo)To jest dyskryminacja, ale o tym nie napiszesz juz bo jest pozytywna? XD Dlaczego ma miec taka sama emeryture, skoro pracowala krocej? A jesli chodzi o dyskrymijacje przy zatrudnieniu, to jej ofiarami, za sprawa coraz powszechniejszych parytetow sa glownie mezczyzni
  • Odpowiedz
  • 108
@skrobaczka wysokosc emerytury wynika z udokumentowanego czasu pracy. Skoro kobieta ma mniej przepracowane, to z jakiej racji ma dostac rowna emeryture, skoro pracowala krocej?
  • Odpowiedz
Ja potrafię walczyć o prawa kobiet, gdy widzę, że są łamane (vide aborcja) choć w sumie nic z tego nie mam. Potrafisz zdobyć się na podobny altruizm


@Stallion45: Znam bardzo mało kobiet, które postawią się w męskiej sprawie. Szczególnie, gdy na tym stracą
  • Odpowiedz