Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś strona, gdzie można w wygodny sposób wyszukać (filtrowanie wg. parametrów, funkcji, przedziału cenowego itp.) i porównać (jakieś tabelki, jeden produkt obok drugiego, najlepiej dla więcej niż 2-3 produktów) elektronarzędzia?

Przymierzam się do małych zakupów pod kątem mniejszych i większych remontów w domu, ale po prostu tonę w ogromie informacji, funkcji i charakterystyk. Ilość różnych modeli i wariantów jest przytłaczająca nawet w ramach produktów jednego producenta, a co dopiero kilku. Zawęziłem swoje poszukiwania do Bosch Professional, Makita i DeWalt (sorry Milwaukee, nie ta półka cenowa), ale to dalej kilkadziesiąt różnych modeli dla samych wiertarko-wkrętarek...

Pomocy! (°°

#remontujzwykopem #budujzwykopem #elektronarzedzia
  • 28
@ksiak: Akumulatorowe

@Zbyszek_Kudriawcew: W domu, ale trochę częściej niż raz na ruski rok - mam parę rzeczy do zrobienia w domu, a i do kompleksowego remontu mieszkania w wielkiej płycie będę je musiał (je, bo aktualnie patrzę na wiertarko-wkrętarkę, młot udarowy oraz kątówkę) za jakiś czas zaprząc.
@Regis86: No to ja bym wybrał DeWalta, z tego względu, że z tej trójki wkrętarki ma najlepsze. A że jak aku to jeden system, więc reszta też żółta. Wkrętarkę weź z udarem, będziesz mniej młota używał. Młot weź z pionowym silnikiem, przy podkuwaniu tak po tyłku nie dostaje, jak tez z poziomym. Szlifierka, to wiadomo 125mm, mają chyba teraz taką nową bezszczotkową. Generalnie kupiłbym wkrętarkę z aku 5.0Ah, a pozostałe sprzęty
Akumulatorowe


@Regis86: to jak masz kasę, idziesz w DeWalt, jak masz trochę mniej albo chcesz duży dostęp do narzędzi do Makita. DeWalt ma fajny system Flexvolt czyli jeden akumulator dla narzędzi 18V i 50V. Mają obecnie świetną podkaszarkę na 50V która naprawdę jest super. Makita natomiast ma system 36V oparty na dwóch akumulatorach 18V, tych samych które możesz wsadzić do urządzeń 18V. Oprócz tego wprowadzają obecnie system 40V który ma inne
@Zbyszek_Kudriawcew: Dzięki za porady.

Wkrętarkę weź z udarem, będziesz mniej młota używał.


Właśnie się zastanawiałem na ile ten udar we wkrętarce to taki "pic na wodę", a na ile faktycznie może zastąpić młot. Jak mówisz, że jednak daje radę, to chyba rozważę.

Młot weź z pionowym silnikiem, przy podkuwaniu tak po tyłku nie dostaje, jak tez z poziomym.


Dzięki, będę pamiętał.

Generalnie kupiłbym wkrętarkę z aku 5.0Ah, a pozostałe sprzęty jako
@ksiak: Dzięki za rady - DeWalta dopiero zacząłem oglądać (i wtedy moje serce pękło patrząc na kolejny pierdyliard modeli ;-) ), przyjrzę się dokładnie. Póki co byłem blisko Makity, system 18V + 18V zdecydowanie mnie urzekł ;-)

Boscha bym odrzucił w ogóle.


Kurczę, szwagier to fanboy niebieskiego Boscha, nie wiem jak mu to powiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale fakt, że dużo opinii słyszałem, że Bosch jest
@Zbyszek_Kudriawcew: @ksiak: A jeszcze jedno, jeśli możecie doradzić - oprócz w/w sprzętu planuję też kupić wykrywacz kabli (mam dom z czasów PRL, zdarzało mi się już znaleźć kable idące w ścianie po skosie...), dalmierz (trochę bajer, ale wydaje się przydatny) i poziomicę laserową samopoziomującą (droga zabawa chyba, ale każdy z kim rozmawiam, kto ma, zachwyca się, że mega ułatwia życie i że warte zakupu) - z jakiej firmy / jakich
@Regis86: Będziesz miał dwie baterie, dość pojemne. Ona będzie pasowała do tych trzech urządzeń oraz całej oferty DeWalta. A urządzenia bez baterii i ładowarki są sporo tańsze. Co do udaru, to w większości przypadków starcza, a tam gdzie nie starczy, weźmiesz SDSa. Jak kolega wyżej wspomniał, jak masz kasę to idź w flexvolta. Drogi ale mocno rozwojowy. Myślę, że wyprze sieciowe elektronarzędzia.

Co do ilości baterii DeWalt ma zawsze dwie w
Póki co byłem blisko Makity, system 18V + 18V zdecydowanie mnie urzekł ;-)


@Regis86: Tak to jest ogólnie duży plus ale musisz mieć dwie baterie. W DeWalt jedna załatwia sprawę no i masz 50V a nie 36V.
Zobacz sobie jaką to robi różnicę w podkaszarkach:
https://www.youtube.com/watch?v=MzUUoMw0NGM#t=1405

Ale fakt, że dużo opinii słyszałem, że Bosch jest przereklamowany.


@Regis86: czy jest przereklamowany to Ci nie powiem, według mnie stosunek cena/jakość jest mniej
uję też kupić wykrywacz kabli (mam dom z czasów PRL, zdarzało mi się już znaleźć kable idące w ścianie po skosie...),


@Regis86: nie zaskoczyłeś mnie i z wykrywaczem będzie problem. Te tanie różnie działają w tak starych domach tynk potrafi mieć nawet kilka centrymetrów.

dalmierz


@Regis86: Bierz taki co ma zasięg co najmniej 60m wtedy mają mocniejsze lasery. Fajnie jakby miał wsparcie dla odbiornika. Koniecznie model z cyfrową poziomicą ta
@Regis86: Akurat z wygrywaniem kabli to mam Boscha ( ͡° ͜ʖ ͡°) GMS 120, sprawdza się. A laser 360 to faktycznie super opcja, a przy remontach to już raczej must have. Zrezygnowałbym z szlifierki aku na rzecz tego lasera. Ja mam Kapro zielony (lepiej widoczny od czerwonego, ale droższy). Jak będziesz robił w środku to czerwony starczy. O, ale Stanley nie jest już taki drogi. Co do
@Zbyszek_Kudriawcew:

Jak kolega wyżej wspomniał, jak masz kasę to idź w flexvolta.


Kurczę, sprawdziłem ceny, ale to jednak nie moja półka - z tego co widzę x2 jak nie więcej w stosunku do "normalnego" sprzętu. Ale DeWaltowi "zwykłemu" na pewno się przyjrzę.

Zrezygnowałbym z szlifierki aku na rzecz tego lasera.


Rozważę! Ale poczytam recenzje tego Stanleya, bo cenowo wyglada dobrze.

Dzięki raz jeszcze za wszystkie porady!

@ksiak: Dzięki za wyczerpujące
Kurczę, sprawdziłem ceny, ale to jednak nie moja półka - z tego co widzę x2 jak nie więcej w stosunku do "normalnego" sprzętu. Ale DeWaltowi "zwykłemu" na pewno się przyjrzę.


@Regis86: nie wiem gdzie patrzyłeś ale akurat ostatnio przeglądałem i nie wygląda to tak źle tylko musisz to inaczej liczyć.
DeWalt FlexVolt 9Ah to koszt około 600,- Tak naprawdę to on ma 3Ah przy 54V oraz 9Ah przy 18V.
Zatem jak