Wpis z mikrobloga

Mam głupi problem który nie wiem jak rozwiązać
Pomimo całej pandemii część ludzi pracuje w firmie, a nie zdalnie.
Jeden gość przyjezdza na rowerze, w takim kolorowym obcisłym stroju. Dba o zdrowie, super.

Ale śmierdzi niemiłosiernie xD

Pracuje w biurze, na openspace gdzie ten zapach się roznosi. Pisałam żartobliwe maile, że można korzystać z pryszniców ale to nic nie daje. Prezes mnie ostatnio ochrzanił, żebym coś z tym zrobiła.
Może to głupie, ale wstyd mi brać faceta koło 40 na dywanik i mówić, że śmierdzi xD

Czy taką osobę można właściwie legalnie zwolnić albo uciąć wypłatę? Bo kilka razy dawałam do zrozumienia, żeby zwrócił na to uwagę ale jak grochem o ścianę (,)

#pracbaza #praca #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta #rower
  • 136
  • Odpowiedz
@Agatk: Spotkanie jeden na jeden - mówisz mu ze niestety musisz mu zwrócić uwagę na higienę osobista i tyle. To jest proste, ktoś na liderskim stanowisku powinien to załatwić bez chwili wahania.
  • Odpowiedz
Co za problem? Powiedz gościowi, że inni pracownicy domagają się żeby brał prysznic po przyjeździe ale wstydzą się powiedzieć więc Ty musisz to zrobić.


@4833478: tak sie nie robi mordo ;p

domagać to sie możesz czegoś sam dla siebie a nie wpływac na innych ludzi. Nie wiemy w jakich stosunkach są, czy jest to relacja typowo służbowa oficjalna czy raczej jest troche luzu i mogą sobie pozwolić w 4 oczy na
  • Odpowiedz
@Agatk: jako że miałem doświadczenia z podobnym przypadkiem: bez żadnych aluzji z nim pogadaj. Taki podchody świadczą o Twoim małym profesjonalizmie skoro znany jest Ci ten problem. Żadne podchody, żadne odświeżacze czy podrzucanie mydła na biurko
  • Odpowiedz
skoro dalas sie ochrzanic przez Prezesa, ze ktos smierdzi potem to daj sie zwolnic za niego, lub pozwol sobie uciac wyplate xDDD normalnie: wziac kogos z hr i przeprowadzic rozmowe.
  • Odpowiedz
@Agatk: powiedz mu to wprost- " Zenek, nie podoba mi się to że nie myjesz się po przyjechaniu na rowerze do pracy, silny zapach przeszkadza mi i innym pracownikom. Zacznij proszę korzystać z prysznica albo używać dobrego antyperspirantu.".
Tylko weź go na rozmowę w cztery oczy a nie przy wszystkich.
  • Odpowiedz
@Agatk: Nie nadajesz do tego aby miec pod soba ludzi. Ale to chyba dla niego lepiej ze nie bedzie musial z toba pracowac. Zreszta, i tak nie mozesz sobie zwalniac ludzi jak Ci sie podoba, bo chroni go kodeks pracy.
  • Odpowiedz
@Agatk: czasem jak jadę rano autobusem (raz na dwa tygodnie, jak pada) to jeździ nim zawsze facet „oflagowany” runmageddonem, plecak, chusta i ch wie co jeszcze. A #!$%@? tak, że aż teraz poczułem jak to zacząłem pisac XD także współczuje, ja po 10 minutach go więcej nie widzę xd
  • Odpowiedz
@Agatk: poprostu weź go na rozmowę, powiedz, że inni pracownicy się skarżą na brak zachowywania przez niego higieny, ludziom się ciężko pracuje w takich warunkach i jeśli chce uprawiać trening przed pracą to fajnie, ale niech skorzysta z prysznica, albo jakichś dobrych antyperspirantów i tyle.
  • Odpowiedz
@Agatk: Weź go na rozmowę i powiedz, ze ma być w pracy umyty i świeży. Jeśli nie potrafi tego zapewnić jeżdżąc rowerem, niech jeździ inaczej albo pracuje w domu. Ale zwalniać go? Ty serio jesteś kierownikiem? Przecież za takie coś miałabyś ała w sądzie pracy.
  • Odpowiedz