Wpis z mikrobloga

#mazury #survival #las #bushcraft

Dobra informacja dla wszystkich miłośników survivalu i spędzania wolnego czasu na łonie natury. Lasy Państwowe wyznaczą w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Na Mazurach takim obszarem będzie Puszcza Piska oraz okolica Mrągowa i Mikołajek.

https://mazury24.eu/aktualnosci/bedzie-mozna-nocowac-w-mazurskich-lasach,12723
  • 15
@suqmadiq2ama mówią o tym (o miejscach w całej Polsce) w radiu, w telewizji i w internecie. Jest to za bardzo rozgłośnione. Obstawiam że namnoży się teraz albo pseudobushcraftowcow, albo zwykłe sebki i Janusze zaczną sobie robić tam schadzki na browary pod namiotem co poskutkuje zakończeniem tej inicjatywy.

Wiem bo już u mnie w biurze osoby które nigdy nawet nie pomyślały o spaniu w lesie nagle zaczęli przeglądać namioty i umawiać się na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: panie po co trąbić ? Zainteresowani tematem już dawno wiedzą. A Ci niezainteresowani lepiej niech nie wiedzą ( ͡º ͜ʖ͡º) zgubią się , las podpalą albonkoj wie co i będzie po programi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suqmadiq2ama: niestety prawda , moim zdaniem lasy państwowe trochę źle do tematu podeszły , osobiście wolałbym kurs i egzamin na takie nocowanie w lesie włącznie z używaniem ognia (oczywiście z głową) i wtedy jeśliby wymagało to minimum wysiłku i kosztów to zostaliby sami naprawdę zainteresowani , a tak niestety trzeba się liczyć z tym że część ludzi która wyjdzie do lasu narobi syfu i będzie skifa
@thunder666

@suqmadiq2ama: niestety prawda , moim zdaniem lasy państwowe trochę źle do tematu podeszły , osobiście wolałbym kurs i egzamin na takie nocowanie w lesie włącznie z używaniem ognia (oczywiście z głową) i wtedy jeśliby wymagało to minimum wysiłku i kosztów to zostaliby sami naprawdę zainteresowani , a tak niestety trzeba się liczyć z tym że część ludzi która wyjdzie do lasu narobi syfu i będzie skifa


To bardzo zły pomysł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: uda się tylko trzeba wiercić dziurę w brzuchu , fajnie że teraz nie będzie się trzeba chować po krzakach ale mały niedosyt jest , ja właśnie byłem i jestem zwolennikiem karty włóczykija , wolę egzamin i możliwość korzystania z lasu dla ludzi odpowiedzialnych i ogarniętych , którzy będą korzystać z lasu właściwie. Co do ognia chodziło mi bardziej o kuchenki turystyczne różnego typu a nie o typowe ognisko ( acz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4nietwojinteres4: czy uważam się lepszy od niektórych ludzi ? Tak uważam się lepszy od dziesiątek cholernych śmieciarzy zostawiających syf w lasach których nie raz nie dwa trza było na kopach wygonić. DLA RESZTY WSTĘP WOLNY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thunder666: Zawsze znajdzie się kilku idiotów którzy będą psuły pogląd reszty ale No #!$%@? gościu ty chcesz wprowadzać egzaminy i kursy na nocowanie w lesie. Myślisz ze takie coś by coś dało? Xdd Żadna normalna osoba nie śmieci i podstawowe zasady napewno zna. Myślisz ze osoby które śmiecą po pierwsze poszłyby na taki kurs? A po drugie czy po takim kursie przestały by takie coś robić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4nietwojinteres4: totalnie mnie nie rozumiesz ... Była mowa o karcie włóczykija którą uważam za najlepsze możliwe rozwiązanie. Fajnie że LP wprowadzają taki program ale mam obawy co do tego kto zachce w lesie nocować , mam nadzieję że nie pójdziemy wstecz z przepisami po paru wybrykach właśnie
@thunder666

@MojWlasciciel: uda się tylko trzeba wiercić dziurę w brzuchu , fajnie że teraz nie będzie się trzeba chować po krzakach ale mały niedosyt jest , ja właśnie byłem i jestem zwolennikiem karty włóczykija , wolę egzamin i możliwość korzystania z lasu dla ludzi odpowiedzialnych i ogarniętych , którzy będą korzystać z lasu właściwie.


Musisz zmienić ustawę o lp. Otóż nie ma najmniejszych szans żeby zebrać poparcie większości sejmowej i przeprowadzić
@thunder666: to teraz dodajmy pikanterii do Twojego pomysłu.
Dzięki @MojWlasciciel: za opisanie całego nakładu pracy który byłby potrzebny i wątpliwości/blokad prawnych oraz merytorycznych.
Pomyślmy, że tym ludziom trzeba zapłacić/zatrudnić nowego pracownika na etat, później trzeba kartę wyprodukować i na sam koniec wprowadzić lub rozbudować system informatyczny do weryfikacji. Za drewno tez wypadałoby płacić ale przecież nie będziesz ważył tego co spaliłeś wiec pewnie jakąś stałą opłatę opałową w zależności od
@PlywajacyHolender

Pytam się więc czy uważasz, że ktokolwiek wyrabiały pozwolenie jeśli zaraz za pozwoleniem stałoby ~100-200zl jednorazowej opłaty i 200-500zl rocznego abonamentu? :)


Dodam tylko że wspomniana przeze mnie Kasia Mikulska ze Szkoły Rzemiosła Leśnego oferuje dostęp do własnego lasu wraz z podstawowymi udogodnieniami za zawrotną sumę...20pln za dobę, ale jak się poznacie lepiej to pewnie za mniej. Możesz palić ogniska gdzie chcesz, siedzieć tam choćby i miesiąc, a jak telefon się