Wpis z mikrobloga

Macie jakieś doświadczenia odnośnie holowania rowerem typu szosa/ #gravel przyczepki z dzieckiem? Muszę wymienić wysłużony MTB na coś w miarę uniwersalnego, a chciałbym spróbować też jazdy na szosie w związku z tym mój wybór padł wstępnie na Tribana 520. Nie mam funduszy ani miejsca by trzymać dodatkowy rower tylko do holowania przyczepki i stąd moje pytanie.

#rower #szosa
  • 11
@buchowo: problem w tym, że w wielu nowych rowerach są sztywne osie i nie ma jak tego przykręcić, wtedy zaczyna się kombinacja. Tribana 520 nie znam, ale zakładam, że tam jest standardowe QR 135/5mm i nie powinno być problemu z takim zaczepem.
raczej nie ma kombinacji bo producenci przyczepek oferują dedykowane osie. Fakt, trzeba dopłacić, ale problemu nie ma i na sztywnych osiach.


@trace_error: 2 kumpli niedawno przerabiało temat to się nasłuchałem. TL;DR - nie ma jednego standardu osi, producenci mają różną gęstość gwintu, kształt główki i szerokość osi (nawet jeżeli to jest standardowe 142 lub 148), do tego ten zaczep pod sztywne osie nie zawsze da się używać na wszystkich ramach. W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panato: no nie ma jednego standardu ale zazwyczaj rozchodzi się o gwint, bo sama oś może być dłuższa. Do swojego rydwanu miałem wybór pod konkretny gwint i nie było problemu (queridoo jak coś)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buchowo: to zapewne złotym środkiem do holowania będzie jakiś cross. Mtb marnuje energię na asfalcie, gravel /szosa pozycja mniej sprzyjająca obserwacji holowanego. Jedyne porównanie mam do trekkinga żony. Dużo gorzej pod górkę, słabe hamulce v, wolniej.