Wpis z mikrobloga

@sphinxxx: chodzi o to, ze mam skrzynke od ktorej wychodzi kabel swiatlowodu do routera, a ten router ogranicza szybkosc wifi i musze mieć drugi router, połaczony rj-45 z tym poprzednim żeby zapewnić maksymalna prędkość
  • Odpowiedz
@sq22: Mozesz wylaczyc wifi na pierwszem routerze i do niego podpiac router jako access point lub dedykowany access point jesli odpada wymiana samego routera. Tak jak @sphinxxx: twoj operator nie zgodzi sie na twoj router GPON, najwyzej wrzuci ci prosty modem bez routera jednak nei kazdy operator chce cos takiego udostepniac osobom prywatnym.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: właśnie szukam rozwiązania, żeby 2 routery obok siebie nie stały jak może być jeden, operator pozwolił na własny router z wejściem na światłowód, ale nigdzie nie potrafię znaleźć
  • Odpowiedz
Wiem, że niektórzy operatorzy zapewniają, że z tej skrzynki wychodzi światłowód i rj45, dlatego pytam jak to u was wygląda
  • Odpowiedz
operator pozwolił na własny router z wejściem na światłowód


@sq22: pokaż zdjęcie tego, co masz obecnie, albo choć napisz nazwę operatora i model urządzenia, bo coś tu nie gra. Jeśli masz normalnego GPONa (Orange Światłowód, Netia), to nie ma możliwości, byś miał własny router z wejściem światłowodowym, jeśli nawet ktoś ci tak powiedział, to albo gadał bzdury albo źle się zrozumieliście.

Jedyna możliwość, że do Ciebie dochodzi po światłowodzie nie
  • Odpowiedz
Jedyna możliwość, że do Ciebie dochodzi po światłowodzie nie GPON, a normalny Ethernet


@Jarek_P: widziałeś gdzieś takie oferty dla klientów indywidualnych? Bo mówiąc szczerze ja nie, tylko dla firm
  • Odpowiedz
@sphinxxx: mieszkałem kiedyś na osiedlu, na którym był normalny lan przewodowy rozciągnięty, więc dopuszczam teoretyczną możliwość, że ktoś tak zrobił światłowodowo ale szczerze mówiąc sam w to nie wierzę.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Netia używa routerów HG8245Q2 jako końcówek abonenckich więc nie masz żadnego pośredniego ONU. Orange też zaczyna stosować nowe Funboxy z wbudowanym ONU.
  • Odpowiedz
@brokenik: ONT nie ONU. I tak, nie ma problemu, póki taki router dostajesz od operatora. Natomiast samemu kupić i podłączyć do sieci zamiast tego, co dostałeś - nie da rady.
  • Odpowiedz
Coś ta się da


@Skylake: o ile czegoś nie przeoczyłem (początkowe strony tylko przejrzałem), to na własnym sprzęcie jest tu jedynie rozdział usług, ONT tak czy tak musi być. Będę się upierał, że żaden operator, a zwłaszcza taki moloch jak Orange nie autoryzuje nieswojego urządzenia w sieci.


[edit] zajrzałem na koniec, tam faktycznie piszą o klonowaniu seriala do wkładki SFP ONT. Ale jak pisałem, to jest działanie na krótką
  • Odpowiedz