Wpis z mikrobloga

@Reiden: I warto i nie warto, zależy czego oczekujesz od auta. Raczej nie będą już tanieć, ale znalezienie egzemplarza w dobrym stanie może być cieżkie. Co do mechaniki to ja jeżdżę Alfą 159 z 2006 r i niestety w tym wieku trochę rzeczy się sypie, ale nigdy słynnej lawety nie doświadczyłem, a na razie zrobiłem 35k km. Na początek polecam ten wątek: https://www.forum.alfaholicy.org/porady_przy_zakupie/174024-ceny_brery.html?highlight=brery
@Reiden: Samochód, podobnie jak 159 jest super, sam długo chorowałem na ten model. Problem jest tylko z silnikami, bo do wyboru pozostaje benzyna 3.2 albo 1.75 TBI. Oba drogie w zakupie i paliwożerne
@spinaczczio: Niestety silniki to faktycznie słaba część tych modeli, każdy trapi mniejsza lub większa wada. Osobiście polecałbym tak: 2.0 jtdm ma najlepszy stosunek mocy do kosztu, 2.4 jtdm daje spoko moc i przyspieszenie przy rozsądnym spalaniu, ale w nim głowice pękają, 1.75 Tbi to najlepsza benzyna, 3.2 niby największa moc, ale spalanie i koszty utrzymania największe.
@Reiden: Poszukaj modelu z silnikiem 1,75t. Jak ktoś Ci radzi 3,2 to tego modelu to zapomnij, ciężki, awaryjny, dużo spala i w dodatku nie jedzie. Alternatywna to 2.0 JTDm 170 KM. 2,4 jest po prostu za ciężki. Poszukaj wersji za szklanym dachem i przede wszystkim nie dojechanego egzemplarza. Ktoś tam wyżej pisał że zrobił 35kkm w 159, zrobiłem prawie 200kkm i sprzedałem przy przebiegu 330kkm. Były naprawy kiedy płakałem zostawiajac 5
Warto:) Mam czerwoną Brerę z silnikiem Tbi od 2015 roku i mimo upływu tylu lat wciąż odwracam się za nią na parkingu po kilka razy:) Jazda też daje sporo frajdy, choć demonem prędkości Brera nie jest i trochę waży (tbi jest najlżejszą wersją, a i tak waży ponad 1500 kg). Na pewno najłatwiej kupić będzie diesla - wersja 2,4 ma niezłego kopa, ale jest bardzo ciężka. Co do benzyn to ja odrzuciłem
@jakub-iwanski: chciałem się zmieścić w 25 K, ciężki temat z tą Brerą, przez ostatni temat wiele opinii dostałem no i szczerze nie wiem co zrobię. Pod koniec roku jakieś auto na pewno kupię, a czy Brerę to nie wiem. Druga sprawa - ja nie potrzebuję samochodu do codziennej jazdy. Jeżdżę sporadycznie - jedynie coś załatwić, do fryzjera albo na basen. Pracuję z domu i nie mam potrzeby codziennie odpalania samochodu, więc
@jakub-iwanski: no kusi mnie niemiłosiernie to auto, a jak jest z trzymaniem takiego samochodu pod blokiem? Jest jakiś strach o to, że ktoś będzie chciał #!$%@?ć bo rzadki samochód, mało części itd? Trzeba mieć garaż koniecznie? Póki co mieszkam w bloku, zanim się pobuduję to jeszcze trochę lat upłynie :<
@Janusz_Lubikwasa: ja kupuje już na 100% pod koniec roku, chyba, że akurat nie będzie nic. Jak będzie dobry egzemplarz w Polsce - to biorę z Polski, jak nie to coś z Niemiec. Zależy mi na tym by był rok 2009 / 2010, przebieg coś w okolicy 160 000 km no i silnik w miarę mało awaryjny. Będę chciał się zmieścić za samo auto coś w granicy 25 - 30 tysięcy złotych.