Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford: Bardzo proste spojrzenie na temat, ale jednak Afryka nie jest sama z siebie biedna:

1)niewolnictwo rozjechało tam totalnie całkowity rozwój jaki mieli - można mówić, że to było dawno temu ale to były dwa wieki wyrwane z ich rozwoju. Nie opłacało się robić nic innego niż prowadzić wojen w celu łapania niewolników dla białych. A czym płacili biali za niewolników? Najczęściej bronią która służyła do dalszego łapania niewolników. Tam już
pokazywać proste technologie


@Jason_Stafford: Opatentowane technologie, których nie mogą używać, nie potrafią wytworzyć rzeczy lub nie stać ich na materiał i inwestycje. I dodatkowo tam trwa walka o wpływy zarówno na poziomie polityków jak i ulicy. Fajnie takie rady dawać sprzed kompa w Europie, ale pomyśl sobie gdybyś ty urodził się w Afryce to byś toczył gówno od świtu do zmierzchu i guzik byś zrobił. Niestety nie ma szybkiej i fajnej
@horus666: nie rozwiaze bo to praktycznie nie mozliwe, nawet jesli top 10 najbogatszych ludzi oddalo by swoj caly majatek dla glodnych dzieci w afryce to po jakims czasie te pieniadze by sie skonczyly i znowu byly by glodne, a w ogole czy ja powiedzialem, ze wole dac jakies pieniadze dla miliarderow ?
Biedne dzieci to jedynie pewna figura, big brainie, a problem przedkładania własnej ciekawości ponad cudze potrzeby jest realnym problemem. Najwyraźniej jednak nie napisałem wystarczająco dobrze, skoro nie zrozumiałeś o co chodzi.


@szybki_lolo: wiem na czym polega figura retoryczna, którą sam zastosowałem, big brainie. Nie zmienia to faktu, że insynuowanie etycznego zobowiązania do pomocy komuś, komu nic nie jestem winien, niczego nie mam wspólnego, nigdy się nawet nie spotkaliśmy i równie dobrze
@horus666 dwóch miliarderów którzy pchają świat do przodu, mimo że mogliby siedzieć nad basem i zlizywać kawior z cycków ekskluzywnych prostytutek.

Afryka to worek bez dna, problemem nie jest brak pomocy bo jej idą ogromne ilości tylko dalej widoczna podziały plemienne, wszechobecna korupcja, wojny oraz zupełnie inna mentalność ludzi którym w większości nie zalezy zeby bylo lepiej. Dasz pracującymi farmerowi murzynowi z Afryki cztery worki zboża to przestanie uprawiać ziemię i zaniedba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szybki_lolo: Od książek zaczynasz więc wiedz że czytam ich więcej w miesiąc niż ty i taka Elwira ze swoim virtue signaling w 5 lat. Chcesz coś wyjaśnić komukolwiek to oducz sie tęczowy brainlecie osobistych przytyków.

Przez takich wypaczonych patusów jak ty, którzy najchętniej wysługiwali by się innymi oraz w nieskończoność dawali zamiast realnie rozwiązywać problemy, jest mi wstyd się przyznać że mam poglądy lewicowe. Bo niestety dziś jest to kojarzone źle