Wpis z mikrobloga

  • 36
Co byście wybrali? Superb w full opcji L&K okna dachowe itp czy Volvo V60 w opcji powiedzmy średniej, bez skóry, koła 17, MomentumPro +jakieś dwa pakiety parkowanie i coś jeszcze. Co do silników to narzucone przez korpo więc nie ma wyboru.
#motoryzacja #samochody
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barney: Służbowo miałem takiego Passata B8, w którym ktoś przy konfiguracji wybrał wszystko co możliwe. Wszystko super, ale w praktyce okno dachowe wkurza (nie lubię jak mi tak świecie, do tego jestem wysoki, co też mi przeszkadza przy oknach dachowych), systemy automatycznego parkowania są bez sensu (wolę sam), kamery 360 stopni niby spoko, ale gdzie tego używać? Sam zaparkuję szybciej 100 razy.

Co tam jeszcze... podgrzewana przednia szyba może 3 razy się przydała. Klima była 2 lub 3 strefowa, już nawet nie pamiętam. Jeździłem sam, więc i 1-strefowa by była dobra. Fotele z masażem? No jakoś te "mizianie" nie było dla mnie. Fotele z pamięcią... Tylko ja jeździłem, więc bez sensu.

Tempomat adaptacyjny w sumie bezużyteczny w warunkach wysokiego natężenia ruchu na autostradzie. Utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, więc na autostradzie jest to 50-70 metrów przy prędkościach ok. 120. Taka przerwa doprowadza do czerwoności poganiaczy z tyłu, którzy nie potrafią zrozumieć, że też czekam aż pojazd przede mną skończy manewr wyprzedzania i umożliwi mi (czy tam tempomatowi) zwiększenie prędkości. Więcej z tego nerwów niż
  • Odpowiedz
  • 0
Polecam superba. Jeździłem volvo s60 i fajne te fotele ale dla mnie nie jakieś niesamowite. W superb polecam skórę ale z wentylacją jedynie. Dla mnie wygodne. Cała Polska zjechana bez przerw dłuższych i kręgosłup nie narzekał. Okno dachowe jest lipne. Korzystasz z tego dwa razy do roku a jak zacznie się psuć to dramat. Już lepiej 4x4 wziąć bo robi robotę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@barney: ostatnio robiłem konfigurację i za znośne V60 wychodzi 180k katalogowo. Trzeba patrzeć czy odpowiada Ci bardziej pakiet czy dobranie pojedynczych opcji, np. zamiast power seats można wziąć elektryczny fotel tylko dla kierowcy i zaoszczędzić. Felgi 17 te czarne z polerowanym (chyba 700 dopłaty?) nie wyglądają źle, widziałem na żywo w salonie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Adam__Sz Teraz mam V40 z oknem dachowym, jest fajne ale do odpuszczenia. Można zamknąć roletę więc słońce nie przeszkadza. Swoją drogą gość na myjni wyrwał tą roletę przy czyszczeniu, nie naprawiają tego tylko wymieniają... 6kzl ¯_(ツ)_/¯
Z parkowania są kamery i czujnik i to wystarczy. Grzana szyba by się przydała bo mam jedno miejsce garażowe a dwa auta, ale Skoda tego chyba nie ma, muszę sprawdzić. Chociaż już się raczej zdecydowałem
  • Odpowiedz