Wpis z mikrobloga

Czy brak wyższego wykształcenia jest wystarczającym powodem, aby skreślić kobietę i stracić wartość w oczach mężczyzny? Z powodu głębokiej depresji kilka lat temu zrezygnowałam ze studiów. Dopiero teraz, w wieku 24 lat czuję się na siłach aby zacząć studiować i ogarniać swoje życie. Wcześniejsze 4 lata były pełne marazmu, braku sensu życia, myśli samobójczych i tendencji autodestrukcyjnych. Obecnie jestem wewnętrznie ustabilizowana ale martwię się, że będąc late starterem odstraszę potencjalnego partnera.
#zwiazki #logikaniebieskichpaskow #studia
  • 16
@buta-pren: mam problemy z poczuciem własnej wartości. Cały czas czuję, że czegoś mi brakuje. Chciałabym być wykształcona, jeszcze bardziej oczytana, posiadać więcej skillsów niż dotychczas, być jeszcze ładniejsza, inteligentniejsza. Wiesz o co chodzi. Jestem stale sobą nieusatysfakcjonowana i wydaje się mi, że mężczyźni się mną rozczarowują gdy słyszą, że miałam depresję i rzuciłam studia.
@ZaQ_1: Na studia zamierzam iść po to, by kształcić się w dziedzinie którą jestem zainteresowana. Boję się jednak iż będąc late starterem żaden inteligentny chłopak nie będzie chciał ze mną stworzyć związku. W naszym kraju jednak standardem jest rozpoczęcie studiowania w wieku 19 lat.
@corkagrabarza: @nowywinternetach:
Pewien Oskar 190 cm wzrostu, 15k dochodu postanowił znaleźć żonę. Poprosił aby kandydatki wysłały mu CV.
Pierwsza miała tylko gimnazjum skończone, druga zawodówkę, trzecia najlepsze LO w mieście, były 4 po studiach (w tym jedna po prawie) oraz dwie doktorantki a nawet jedna po Harvardzie. Oskar wnikliwie analizował szkoły, porównywał perspektywy, zapoznał się z dorobkiem naukowym, po czym wybrał tę, która miała największe cycki.
wydaje się mi, że mężczyźni się mną rozczarowują gdy słyszą, że miałam depresję i rzuciłam studia.


@corkagrabarza: Zależy którzy, większość nie. Prezentujesz postawy kobiet w swoich poglądach. To one częściej nie chcą słabiaków z depresją i nieudaczników bez wykształcenia i bez fajnych zarobków. A Ty pracuj nad poczuciem własnej wartości na terapii z akceptacją i fałszywymi przekonaniami.
@corkagrabarza: Brak wykształcenia nie jest powodem. Mając 24 lata jest jeszcze bardzo młodą dziewczyną i masz masę czasu na swój rozwój. Postaw sobie cel, kim chcesz być za 10 lat i do tego dąż, a przy odrobinie szczęścia, uporze i determinacji dojdziesz do celu. To, że kiedyś miałaś depresję nie jest mega istotne dla większości z nas. Zdziwiłabyś się ilu gości cierpi z powodów podobnych do Twoich.
@corkagrabarza: absolutnie nie

Wykszyalcenie o niczym nie świadczy.
nie świadczy o tym jakie ta osoba ma wartości jak traktuje, ciebie jak innych, czy ma empatię, jaka jest jej inteligencja emocjonalna czy jest godna zaufania czy mozna na nią liczyć, czy ma jakieś zasady, jak zachowa się w sytuacji kiedy ma jakąś formę władzy.

Ja np wolałbym wartościowa autentyczna kobietę która ma nawet i podstawowe niż taka która ma wyższe. Dla mnie