Wpis z mikrobloga

U mnie w osiedlowej Żabce jest taka starsza ekspedientka, która nabijając zakupy pyta "Aplikacja?", ja mówię, że nie, a ona po tym skanuje kod w jej aplikacji, w telefonie tak schowanym by klient nie widział co skanuje.

Czy pracownicy mogą tak robić?
W tym samym sklepie była młodsza, ale ona dodawała, gdy klient nie miał aplikacji "Czy mogę skorzystać ze swojej?" Trochę żałosne, ale przynajmniej pytała.

#zabka #sklep #zakupy #patologiazewsi
  • 24
@ale-fruwa-kosmonauta: Ona nie nabija sobie tylko z z grupek na fb kody. Wrzucasz na grupe swój kod i w chwile masz masę żabsów.
Generalnie wszędzie się tak robi aby podbić sobie statystyki.
@owl152: W żabce mojego znajomego była słaba frekwencja jeżeli chodzi o aplikacje i na weryfikacji ten kontrolujący sam powiedział, że trzeba kombinować aby podbić i żeby na facebooku szukać xD I teraz tak sztucznie sobie podbijają. Więc do
@Vadzior: U mnie była akcja, że ekspedientce tym grozili i końcowo chyba dostała naganę. Możliwe, że kazali im szukać na grupkach kodów a ona ładowała sobie albo miała swoich kont kilka i może dlatego, ciężko powiedzieć jak dokładnie to wyglądało. Na pewno było, że nabijała sobie i chcieli ją zwolnić.
@owl152: Pewnie zależy to od osoby. Czasem się oszołomy trafiają tacy, że nawet sobie własnej żabce by nie nabił bo chce być uczciwy czy boi się konsekwencji gdyby wyszło gdzieś dalej.
@ale-fruwa-kosmonauta: Dużo kasjerów nabija tam punkty innym. Jest od tego grupa na fb, kasjer pisze post, a Ty wklejasz w kom swój kodzik i kasjerka kasuje. Nikt na to nie patrzy krzywo, tym bardziej, ze sam sklep tez coś z tego ma
@Reaamu
@NexciaK
@MarlenkaIQ30
@galvim
@sad_budluck
@benekxd
@prosiaczek
@Castries
@Vadzior
@owl152

Z uśmieszkiem i na luzie spytalem tej kasjerki wczoraj wprost, czy nabija punkty na swoją aplikację, bo widzę telefon i włączoną apke. Odpowiedziała, że nabija punkty dla sklepu, żeby później sklep mógł wiedzieć jakie produkty są najczęściej kupowane.

Ciekawe, bo młodsza zadawała pytanie "Czy mogę skorzystać ze swojej aplikacji?"

No nic, ta starsza wygląda jak typowa kasjerka żabki i tak się zachowała