Wpis z mikrobloga

Plus okna skierowane tylko na jedną stronę co będzie skutkowało tym, że nie będziesz mógł przewietrzyć mieszkania.


@dianabol mieszkania mają kratki wentylacyjne. Np w łazience oraz aneksie, co daje przepływ powietrza przez całe mieszkanie. W oknach zapewne nawiewniki co daje ciągłą wymianę powietrza.
@motorade: daj spokoj, nie ma problemu.
Często klientom proponujemy przerzucenie pralki do takiej garderoby jak masz Ty, wtedy więcej miejsca w łazience ;)

aa i zwróć uwagę na:
§ 91. Warunków technicznych
Mieszkanie, z wyjątkiem jedno- i dwupokojowego, powinno być przewietrzane na przestrzał lub narożnikowo. Nie dotyczy to mieszkania w budynku podlegającym przebudowie, a także mieszkania wyposażonego w wentylację mechaniczną o działaniu ciągłym wywiewną lub nawiewno-wywiewną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WabiSabi: robyg. Nie bedzie ciasniej niz z gory zagospodarowany teren na najblizsze wiele lat. Caly ursus w tamtych okolicach sie buduje i zgory wiadomo jak to bedzie wygladac. Glowny problem jest taki, ze wprowadzajac sie teraz liczyc sie z mieszkaniem na placu budowy jeszcze przez kilka lat
@MaGu_u: Już cię lubię. To mieszkanie jeszcze nie istnieje i mogę wprowadzać zmiany więc jak masz rady to chętnie bym skorzystał z twoich usług.
Cytując dokumentację "Instalacja wentylacyjna: mechaniczna niskociśnieniowa, w kuchni oddcielny pion do podłączenia okapu"
@zdzijak: teraz już P7P stoi jak jest dłuższy weekend i wszyscy wyjeżdżają, a a co będzie jak deweloperzy pokończą budowę etapów... Najbardziej boli tam brak infrastruktury, po wszystko trzeba dymać do "miasta".
@motorade o widzisz czyli wentylacja mechaniczna bedzie, niezle :)
Wiecej rad brak ;)
No moze jeszcze - nie daj sie zrobic na projekt lazienki w sklepie z plytkami, bo oni nie robia aby bylo jak najlepiej, tylko aby jak najwięcej wycisnac z klienta :P
@ashemar: Dzięki, wpiszę sobie ciebie do zeszytu.
Dzisiaj nie myślę już, jestem za bardzo podjarany tym mieszkaniem, reakcjami pozytywnymi wykopków i jednocześnie zesrany tym całym procesem. Ostatni raz czułem taką "ekstazę", jak przypadkiem spotkałem moją najulubieńszą wokalistkę i mogłem sobie zrobić z nią zdjęcie.
miasto 200k, śląsk, samo mieszkanie 58.5 m2 340000 zł. może nie ścisłe centrum, ale jest tu życie


@motorade: 58,5m2 - coś jest nei tak z tym rysunkiem.
Weź może dla podglądu zmierz sobie łóżko lub kanapę jakie tam chcesz wsadzić i sprawdź skalę. Mam wrażenie że developer trochę zmniejszył wielkość mebli.
@motorade dom można kupić z działką, na prawdę, zdarzają się fajne kwiatki. Może i ciągła inwestycja, ale jak z głową zainwestujesz, poświęcisz się, to po paru latach żyjesz jak pączek. Dla przykładu: 6 lat inwestycji, dość potężnych, dzisiaj z piwkiem w ręku na swoim tarasie, mogę Ci powiedzieć, że koszt rachunków + utrzymanie domu, kosztuje mnie ok 100 zł miesięcznie, łącznie z rachunkami. No ale fakt, że ostatnie lata, to życie jak
@dan-tom69: na pewno się da, lubię takie nowoczesne bryły, szkło, beton, stal, miedź, ostre kąty. Ale weź tu koś trawę, zamiataj liście i wąchaj opony i spaloną kiełbasę z grilla sąsiadów. Nie żeby blok był jakąś utopią ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@mrowka_w_swiecie: Cytując dokumentację "Instalacja wentylacyjna: mechaniczna niskociśnieniowa, w kuchni oddcielny pion do podłączenia okapu"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrowka_w_swiecie: pani chyba nowa na pierwotnym rynku nieruchomosci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiscie zdarzaja sie narozne albo dwustronne, ale na pietrze takoch mieszkan jest 2-3 na 10 na piętrze i tez nie zawsze z zadowalajacym ukladem
@jonzi: Wiem, mam w swoim mieszkaniu wentylacje mechaniczną w łazience i garderobie, ale najczęściej są zamknięte drzwi wiec dopiero jak otworze okno w sypialni i dużym pokoju, na tzw. przestrzał czuje to, że mieszkanie się odpowiednio wietrzy.
@motorade powiem Ci że mam postępowych sąsiadów, większość to nowocześni ludzie, żyjemy na fotowoltaice i pompach ciepła, ale fakt, kiedy chcę pobiegać parę kilometrów, to smród straszny ( ͡º ͜ʖ͡º) ogólnie miras, układ fajny, nie mam zastrzeżeń, ale fakt, brak okien po przeciwnej stronie no i zachód, latem w dupe dostaniesz ( ͡º ͜ʖ͡º) trzym się (
Zgodnie z Lex Developer inwestycje mieszkalne mogą powstawać na terenach, które w MPZP nie są przeznaczone do inwestycji mieszkalnych


@dziara1429: i gdzie takowe powstają? W Nowym Targu, gdzie inwestorzy i rada gminy są z PiSu? Ciężko o praktyczne zastosowanie tej ustawy. Nawet w Krakowie nikt z powodzeniem jej nie zastosował.
@motorade: fajny układ. wiadomo, aneks i ten środkowy pokój mogłyby być większe, ale nawet z tym wygląda to ok - reszta mieszkania się broni.

Zachodnie okna jak dla mnie są plusem, bo spore nasłonecznienie mieszkania - może być gorąco, ale to już kwestia gustu (zresztą w Polsce aż tyle upalnych dni nie ma w ciągu całego roku)

jestem tak nakręcony, że najchętniej poszedłbym jutro do banku z wnioskiem kredytowym XD


Powiem
@noszfuck: Dzięki za miłe słowo.
większość życia spędziłem w domu z oknami na zachód, to nie była masakra pokroju piekielnego kotła, owszem było gorąco ale bez tragedii. Założę klimę i rolety zewnętrzne, mirabelka wyżej napisała, że 3 pokoje to tysiak rocznie- spokojnie do utrzymania. Myślę, że w poniedziałek będę rezerwować i umawiać doradców kredytowych.
@motorade nie wiem jak w nowym budownictwie. W wielkiej płycie mamy okna wschód i zachód. Rano nie wytrzymasz od wschodu, a wieczorem od zachodu (przy czym wschód lepszy dużo). Zaletą taka, że przy takim przelocie mam przeciąg na żądanie i klimę założyliśmy, ale zanim się skończył remont to się skończyło lato to mamy jeszcze klimę do zweryfikowania
@motorade trochę brakuje osobnego WC. Plus za garderobę, plus za okna na zachód, plus za rozkład mieszkania. IMO w porównaniu do większość wrzucanych na wykop układów mieszkań do oceny ten jest jednym z lepszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@motorade: kuchnio-pokoj to rak naszych czasow i wabik na podludzi. Dobrze, ze jeszcze nie wymyslili salono-toaleto-kuchni.
Taki kibelek w otwartej zabudowie w rogu "salonu" to byloby udogodnienie, bo po obiedzie ugotowanym w rogu kuchennym mozna by od razu isc do drugiego naroznika sie wyproznic. I jakaz to by byla oszczednosc cennego deweloperskiego miesjca!