Wpis z mikrobloga

Słabe geny? Bieda dziedziczna? Region bez perspektyw? Powiem ci synek, ty jesteś po prostu nie nauczony roboty i w ogóle nie przystosowany do życia, ja miałem ciężko i jakoś żyję. Wam młodym jest po prostu za dobrze i w głowach przewraca od tego dobrobytu. Roboty jest pełno w powiecie, wystarczy się tylko ogarnąć, widziałem wczoraj że pan Janusz zatrudni na magazyn na 12 godzin dziennie. Dla ciebie po maturze to robota jak znalazł, ja to musiałem pierwsze 3 miesiące za darmo robić żeby mi zaczęli płacić w mojej pierwszej pracy i nie narzekałem.
#przegryw #janusz #boomer #patologiazewsi #patologiazmiasta
Chad-z-Boboli - Słabe geny? Bieda dziedziczna? Region bez perspektyw? Powiem ci synek...

źródło: comment_161472123896r9ylDWaAS3g84sGgtbVo.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Chad-z-Boboli: ta, moi starzy spłacili kredyt na dom >200m2 w ciągu 2-3 lat, robotę każdy miał i nie było tindera i innego gówna, no zajebiście trudno było znaleźć sobie kogoś i ogarnąć dom (a nie mieszkanie). Znaczy mieszkanie, teraz to nawet kurnik 40m2 spłaca się 20 lat
  • Odpowiedz
@DonTadeo: sam doszedłem do wszystkiego. Mieszkanie dostałem od huty bo mnie w niej szwagier robote załatwił w 2003 wykupilem od spółdzielni za 3 tysionce widzisz synek jak sie chce to można a nie płakać że nie masz pół miliona na kawalerke.
  • Odpowiedz
@Chad-z-Boboli: jakbym slyszal ojca "po co ci chodzic na silownie albo kupowac sobie ciezarki, podworko trzeba bedzie skopac na wiosne, wegiel wniesc na zime albo drewno i od razu ci sie miesnie wyrobia hehe"
  • Odpowiedz
  • 4
@Chad-z-Boboli w tych czasach plus jest taki, że masz niemal całą wiedzę podaną na tacy w necie. Trzeba tylko poszukać, nauczyć się i możesz robić co chcesz. Porównywanie możliwości rozwijania siebie w latach 80 i 90 w których ja dorastałem, a w czasach obecnych, to niebo a ziemia.
  • Odpowiedz
"Ja w twoim wieku synek nie miałem łatwo, zapracowałem na swoje mieszkanie nie że mnie komuna dała".


@DonTadeo: a kto Ci teraz broni wziąć kredyt z ratą na większość wypłaty? Nie będziesz miał żarcia, ciuchów, ani na paliwo, ale będziesz miał wymarzone mieszkanie i życie jak Twój Stary za płynącej miodem komuny¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Loob77: Taka samą wiedzę podaną na tacy w Internecie ma też każdy inny człowiek, więc to żaden plus, jeśli chodzi o konkurencyjność człowieka na rynku pracy i rynku matrymonialnym.
  • Odpowiedz
  • 1
@enten ale nie wszystkim chce się z niej korzystać. Jedni pracują nad swoim rozwojem umysłowym i/lub fizycznym, a inni tego nie robią.
  • Odpowiedz
@Chad-z-Boboli: smutne jak prosty człowiek zapieprzał całe życie aby jego dzieciak miał łatwiej w życiu a on tego nie doceni tylko jeszcze się z niego naśmiewa. Stracone pokolenie.
  • Odpowiedz
@Loob77: Czyli nic się nie zmieniło, bo dawniej wiedza też była dostępna (biblioteki istnieją od tysięcy lat) a nie każdy miał ochotę z niej korzystać.
  • Odpowiedz
  • 1
@enten no nie do końca. Ta wiedza była dostępna dużo trudniej. Nie byla dostępna w sekundy tak jak teraz. Ja na przykład, żeby nauczyć się Linuxa, albo mechaniki, to zajmowalo to dużo dużo więcej czasu. Problemy nie rozwiązywaly się w sekundy, lecz w godziny/dni. Na siłownię jak chciałem iść, to nie było praktycznie żadnego info jak i ile ćwiczyć. Trzeba było się przemóc i pytac karków co i jak. To tylko garstka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ethics: no I co mogl przekazac dzieki temu "zapieprzaniu" ?

Wiekszosc Januszy nawet przez te 30 lat zeby pomoc z wkladem wlasnym na mieszkanie nie odlozyla
  • Odpowiedz
@Loob77: Ale kiedyś nikt nie miał dostępu do tej wiedzy w sekundy, więc to się równoważyło. Kto chciał, to się interesował i rozwijał, a kto nie chciał, to siedział na tyłku i pił piwo. Linuxa też kiedyś nie było, więc i tej wiedzy nie było. Kiedyś jak potrafiłeś obsługiwać excela to byłeś kimś. Teraz to musisz znać 50 dystrybucji Linuxa i 100 różnych frameworków. A co do ćwiczenia, to teraz też
  • Odpowiedz
@Chad-z-Boboli: No a pod wieloma wzgledami nie jest łatwiej? Internet gdzie jest wszystko, możesz tam znaleźć materiały do nauki wszystkiego w kilka sekund. Praca? Jest dużo wiecej firm, nie 2 zakłady na cały region gdzie pracujesz całe życie. Możesz sobie pracować zdalnie dla firmy w 2 końca świata i zmienić jak ci się nie podoba.
  • Odpowiedz
  • 0
@enten każdy ma swoją głowę i jest w stanie filtrować sobie informacje. Diety? Możesz dowiedzieć się co jakie ma składniki i wybrać jaką chcesz. Wystarczy zagłębić się w temat.

Nie chcę się już dalej rozpisywać. Z grubsza chodzi o to, że kiedyś, gdy mieszkałeś w małej miejscowości, to nie miałeś czans nauczyć się informatyki, elektroniki na przykład. Zdobycie takiej wiedzy było dużo trudbiejsze. Oddalone. Teraz? Wystarczy internet i cheć nauki.
  • Odpowiedz
@Loob77: Kiedyś jak mieszkałeś w dużym mieście, to też nie miałeś jak się nauczyć informatyki, bo komputer kosztował tyle co luksusowe auto. Tak samo jak i dziś jak mieszkasz w małej miejscowości, to nie masz jak zdobyć wiedzy praktycznej z przeprowadzania operacji na otwartym sercu czy analizowania cząstek z Wielkiego Zderzacza Hadronów.
To że kiedyś nikt nie wiedział jak pisać stronki internetowe albo gry (bo 80% programistów do tego się właśnie
  • Odpowiedz
no I co mogl przekazac dzieki temu "zapieprzaniu" ?

Wiekszosc Januszy nawet przez te 30 lat zeby pomoc z wkladem wlasnym na mieszkanie nie odlozyla


@DuzyRomek: no chociażby to dało, że możesz się wykształcić i wieść lepsze życie? Bo miałeś możliwości a nie siedziałeś z głodu pod mostem.
  • Odpowiedz