Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Potrzebuje rower do sprawnego przemieszczania się po mieście. 3 lata temu kupiłem sobie MTB B-Twina na 27,5 calach ale moim zdaniem nie nadaje się on do niczego. Od zawsze marzyło mi się coś na 28 calach. Jakaś szosa/ostre koło.
Nie mam za bardzo miejsca, żeby serwisować rower bo aktualnie mieszkam w bloku ale marzy mi się taki sprzęcik (powiedzcie proszę czy to jest warte swojej ceny i jest sens w ogóle to kupić):
https://www.olx.pl/oferta/retro-miejski-pegasus-rower-po-serwisie-kolarzowka-meski-klasyczny-CID767-IDIHklj.html
#szosa #rower #kolarstwo
  • 14
@nielubiekalafiora:
Ten rower do miasta będzie niewygodny.
1. Wąskie opony mocno utrudniają przemieszczanie po mieście
2. Pozycja też nie będzie wygodna do miastka, gdzie się dzieje dużo dookoła.
3. Konieczność odrywania ręki, żeby zmienić przełożenie (co w mieście dzieje się stosunkowo często) szybko zacznie denerwować.
4. Te hamulce, będą dość kiepsko hamować, a jak koło się usyfi, to będzie jeszcze gorzej.

Do miasta, według mnie, bardzo zły wybór.
przemieszczania się po mieście


@nielubiekalafiora: jak po gładkich ścieżkach to ok, jak gówniane z kostki chodniki i dużo krawężników to słabiej, cienkie oponki tam wchodzą, chyba 32mm max, sam na takim cudzie 6 lat do pracy jezdziłem, dawało radę ale nie ma co się oszukiwąć jak na MTB się przesiadłem to przestałem śledzić wzrokiem wszystkie kamyczki i pęknięcia w chodnikach
@nielubiekalafiora: to z linka nadaje się ewentualnie na sciane jako ozdoba. Na miasto kup rower miejski. Chyba ze lubisz szybko jeździć po mieście między samochodami, to do takich zastosowań możesz poszukać nowoczesnej niedrogiej szosy albo fitnessa i wsadzic tam najszersza oponę jaka wejdzie. W moim przypadku sprawdza się Triban 100 z opona 35mm i w najbliszzym czasie wrzucam flat bara z wąska kiera zamiast baranka
@mmichal: Tak, ale nie każde koło przyjmie 35mm oponę :)
I tanio, nie tanio, ceny opon poszły w górę i trzeba liczyć minimum 120 zł za komplet opon, które nie są syfem z allegro, który wybije Ci zęby :P
@nielubiekalafiora: do miasta zaproponowałbym Elopsa Single Speed, ale widzę, że już podszedł zauważalnie z ceną do góry. Ale generalnie proponowałbym coś w tym stylu. A jeszcze lepiej takie coś z chińskim 1x8( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mmichal:
W tym roku? ;)

Bo gdybyś chciał na ten moment, od ręki kupić te opony, to komplet wyjdzie minimum 180 zł ;)
patrzenia po "okazjach" nie bardzo ma sens, bo nie zawsze oddają one ceny dostępne od ręki ;)