Wpis z mikrobloga

Tak w ramach ciekawostki, bo dawno, a może nigdy tak ciekawie nie było..
Pracuje w handlu mat budowalnymi 21 lat. Widziałem #!$%@? przy zmianie vat z 8 na 22 w 2004, szybkie i brutalne podwyżki 2007 i połowy 2008, potem najszybsze na świecie obniżki w połowie 2008 i stagnację dwóch następnych lat. Szaleństwo lat 2011-2015 itp.
Ale to co się odbierala obecnie nie ma precedensu. Stal od początku roku podwyżka około 40%, za nią wszystkie blachy, profile i każde metalizowane gówno. Niektóre dachówki 12-15%. NIGDY nie był to taki poziom.

Ale to i tak nic, bo na podium wchodzi KRÓL, Imperator, gwałciciel deflacji, banita stagnacji, surowiec, któremu Bitcoin nie jest godzien gładzić kulek (tych styropianowych) cały na biało, czasem na szaro - jego eminencja Styropian. Ten szlachetny Pan zmiażdżył wszystko. Informacja o podwyżce rzędu 10% dotarła w zeszłym tygodniu, wczoraj kolejne podwyżka dziś tak, tak - kolejna. W sumie w przeciągu tygodnia zwyżka ok 50%.
I tak dziś największe ścierwo z nazwą EKO to zakup ok 160 zł/m3; czyli coś co jeszcze w połowie lutego kosztowało ok 95 zł/m3.
Trrr, tss, bam!!

#budownictwo #gospodarka
  • 205
@g0dl1ke: @powaznyczlowiek: widzę ze dalej nie możecie zrozumieć ze za granica traktują Polaków tak jak swoich obywateli i jeżeli chcą pracować na stanowisku kierowniczym to jeżeli mają kwalifikacje pracują.

No ale co o tym mogą wiedzieć typy, których cała rodzina jak już wyjeżdżała na kilka tygodni do roboty to zbierać szparagi lub rypać przy innych truskawkach. Nie nasza wina ze języka nie znacie i nic nie umiecie. Polska w dzisiejszych
@tomszczyk: @Cointreau: wiesz to nawet nie ceny są problemem a dostępność towaru w określonej klasie; jakości i kolorach. Za dużo tu komentarzy żeby rozpisywać się jakoś szczególnie ale postaram się nakreślić sytuację w paru zdaniach

W 2020 roku globalna produkcja stali spadła o 0,9% - niby nic ludziom wydaje się, że to nie tak źle jak na pandemię w skali globu.

Problemem jest to że w Europie ta produkcja spadła
@KrolWlosowzNosa nie wiem jak to się ma do tego o czym piszesz, ale planuję teraz remont kuchni. W zasadzie tylko meble zamawiam, kuchnia 3x2. Mam już projekt, tak prosty jak ma być. Wysłałem projekt do wyceny do kilku wykonawców na przestrzeni kilku miesięcy. Średnia cena jaką dostawałem 3 miesiące temu ZA DOKŁADNIE TO SAMO (wyszczególniam co gdzie jak i ile ma być) wynosiła 17k. W tym miesiącu ceny jakie dostaję wahają się
@KrolWlosowzNosa a później wszyscy zdziwieni, ze mieszkania ciągle drożeją. Moi wykonawcy, wykonujący prace na podstawie zeszłorocznych umów wolą zerwać umowę niż dopłacać do interesu. A skąd im dopłacic, jak budżet dawno zamknięty i mieszkania sprzedane. A leasingi na G63 AMG i X7 kosztują:)
Ale to i tak nic, bo na podium wchodzi KRÓL, Imperator, gwałciciel deflacji, banita stagnacji, surowiec, któremu Bitcoin nie jest godzien gładzić kulek (tych styropianowych) cały na biało, czasem na szaro - jego eminencja Styropian.


@KrolWlosowzNosa: Muszę to sobie wkuć na pamięć jak wierszyk w podstawówce XD
@KrolWlosowzNosa o #!$%@?.... Po ile blacha jest u was? Arkusz 0,5 brutto netto jakie województwo?


Śląskie here obecnie dostaliśmy podwyżki i blacha w ciągu najbliższego tygodnia ma podrożeć gdzieś do 75 zł brutto za arkusz. W grudniu po dostawie arkusz kosztował około 47 zł.
@g0dl1ke: > Poprawność polityczna sprawia ze niewiele osób da im znać wprost co o nas sadza, ale prawda jest taka ze imigrant zawsze będzie traktowany z góry

@g0dl1ke: przez patusów bez wykształcenia tak. Przez normalnych ludzi nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)