Wpis z mikrobloga

Nie obraźcie się że znowu bez wołania, ale to taki szybki update - udało mi się ogarnąć wreszcie blok na wzór tych z radomskiego XV-lecia, czyli realizacja z lat 60. Musiałem troszkę przeskalować bo łapałem straszne glitche przy większej ilości pięter i okien a tak też jest spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Układ mieszkania hmm, powiedzmy że robiłem z pamięci. Łazienka była w dwóch wersjach - albo wzdłuż albo wszerz korytarza ale utkwiło mi w pamięci że zawsze taka wąziutka - na oko z 1m szerokości i sama wanna + kibel bez umywalki bo to było tzw budownictwo oszczędniowe. To była specyfika tamtego osiedla, tak samo jak mirkoskopijne kuchnie, z pamięci wiem że na ul.Kusocińskiego są bloki w których kuchnia ma ledwo 2x2 metry i z trudem wchodzi tam coś więcej niż lodówka i kuchenka.

Z dedykacją dla #radom i @blogers który rozpoznał formę w poprzednim, mam nadzieję że ten jest jeszcze bardziej czytelny, choć nieukończony.

Poniżej w miarę postępu dorzucę więcej detali - na razie ukończyłem jedno mieszkanie a tamten czteropiętrowiec z wołaniem i paczką itemów odłożyłem na chwilę bo urządziłem tam 15 salonów ostatnio, każdy inaczej i z inną meblościanką i straciłem wenę chwilowo xD

#bloksimsow #gry #simsy #thesims #grajzwykopem
MarianoaItaliano - Nie obraźcie się że znowu bez wołania, ale to taki szybki update -...

źródło: comment_1614629952X10JGkBSzgObzrGSGeQG4e.jpg

Pobierz
  • 41
@laserowy_salcesonik: Ślepe kuchnie to był kompromis w blokach na liniach technologicznych z ZSRR bo tam pierwsze realizacje Chruszczówek zakładały wspólne kuchnie i łazienki na półpiętrach (Boże, dobrze że u nas architekci mieli więcej do powiedzenia niż za wschodnią granicą) i u nas te kuchnie i łazienki to niejako wydzielenie części pokojów na te cele, stąd taki bezsens. Oszczędność na materiałach (wspólne piony kanalizacyjne) powodowała że kuchnia musiała być zawsze koło łazienki