Wpis z mikrobloga

Chciałbym nawiązać do wpisu pewnego stulejarza @kleopatrixx , który trafił w gorące, a mianowicie wysłał on rzekome zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez użytkowniczkę @Amishia , opierające się na tym, że udziela ona pomocy przy popełnieniu przestępstwa. W temacie pojawiły się następujące zarzuty z art. 18 kk ustęp 3 - pomocnictwo, a przytoczyła to użytkowniczka @alma_ , która rzekomo jest doświadczonym prawnikiem (xD).

Spieszę od razu z wyjaśnieniem droga pani, że gdyby była pani doświadczonym prawnikiem to wiedziałaby pani, że informacje udzielane przez @Amishia dotyczą instytucji, w których wykonuje się zabiegi całkowicie legalnie, a to jest zgodne z prawem polskim, gdyż nie znajdują się one na terenie Polski. Jeżeli podam tutaj adresy coffeeshopów w Holandii gdzie można kupić trawkę, nie będzie to w świetle polskiego prawa jego łamaniem.

Mam za sobą tego typu precedens, gdyż cztery lata temu doniesiono na mnie, że na jednym z forów internetowych udostępniam adresy wyżej wymienionych sklepów z używkami i jakiś katolicki dzban naprawdę zawiadomił o tym prokuraturę, uzyskując moje dane adresowe od admina forum. Sprawa jednak została umorzona, ponieważ nie ma w takich przypadkach mowy o pomocnictwie i zastosowaniu art. 18 kk.

@gnt_1 @ciemnienie @Fako również powielają bzdury o jakimkolwiek pomocnictwie. Mam nadzieję, że @Amishia dalej będzie kontynuować zamieszczanie przydatnych kobietom informacji, bo jedyny prokurator jakiego tamten dzieciak zawiadomił to słynna dziura w dupie.

#prawo #konfederacja #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkatoli #aborcja
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
@windows95: zapoznaj się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 22 kwietnia 2014, sygnatura II Aka 37/14. Pomocnictwo jest dokonanie na terenie Polski więc polskie przepisy roczne regulują. I powtarzam - nie kwestionuję działalności Mirabelki, która udostępnia namiary. Ja tylko dzielę się swoją wiedzą.
  • Odpowiedz
  • 7
@windows95: Jezu myśl soboe co chcesz, ja tylko mówię jak to wygląda od strony prawnej i to nie tej zielonej i miłej tylko czerwonej i żądnej krwi.
  • Odpowiedz
  • 4
@windows95: Oczywiście, że tak. Właśnie to próbuję przekazać. Teraz to można każdego wsadzić. A potem 18 lat trzymać za kratkami za niewinnośc..
  • Odpowiedz
zapoznaj się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 22 kwietnia 2014, sygnatura II Aka 37/14.

tymczasem wyrok:

Desygnatem „przerwania ciąży z naruszeniem przepisów ustawy z art. 152 § 2 k.k.” może być tylko takie „przerwanie ciąży”, które podlega regulacjom prawa polskiego. Pojęcie to nie obejmuje zabiegów przerwania ciąży, które wykonywane są poza granicami Polski, bowiem polska ustawa karna nie reguluje zasad przerwania ciąży za granicą, nie można więc tam ustawy
  • Odpowiedz
@pawel-niczyporek: Jeżeli ktoś by wyraził taką chęć i byś mu pomógł to byś został oskarżony o pomocnictwo. Jest to jednak zupełnie inna sprawa, ponieważ morderstwo jest ścigane na całym świecie, a nie tylko w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 1
@windows95 W obecnej formie nie jest to przestępstwo ale jeśli powiedzmy Katarzyna Kowalska skorzysta z informacji Amishia, że tam i tam można dokonać aborcji to jak najbardziej łapie się pod to. Póki co w polskim prawie nie ma paragrafu za puszczanie informacji w eter ale we Francji w stosunku do informacji o sposobach samobójstwa jest w art. 223–14 francuskiego kodeksu kar-
nego z 1994 r.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Poniżej stanowisko szanownego Pana profesora Andrzeja Zolla, które popieram całym serduszkiem. Ponadto też na końcu fragment o formalnym charakterze pomocnictwa, który również popieram.

"Krytyka jest uzasadniona, gdyż nakłanianie lub pomocnictwo do aborcji niezgodnej z ustawą jest przestępstwem sui generis, a nie udziałem w aborcji. Nakłanianie lub pomocnictwo, które popełnione jest na terenie stosowania ustawy polskiej, ocenia się według polskiej ustawy i jeżeli aborcja jest niezgodna z polską ustawą, to
  • Odpowiedz