Wpis z mikrobloga

  • 2
@PanBulibu ale to dodatek motywacyjny tj dyrektor rozdaje dodatkowe grosze jako wynagrodzenie dodatkowych działań. To się może zmieniać z miesiąca na miesiąc.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: 35 i 1/4 gr? Jak nie potraficie rozróżnić gr od zł to czego więcej wymagacie?


@godoto: Myślę, że każdy może popełnić taki błąd w zmartwieniu czy nerwach. Ale fajnie, że oceniasz kogoś po dwóch kierunkach studiów, kilku "podyplomówkach", certyfikowaną terapeutkę po kolejnych kilku kursach bo napisała "gr" zamiast "zł" :D

@PanBulibu ale to dodatek motywacyjny tj dyrektor rozdaje dodatkowe grosze jako wynagrodzenie dodatkowych działań. To się
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Nigdy nie zrozumiem dlaczego nauczyciele narzekają na niskie zarobki. Przecież oni zawsze mało zarabiali. Gdzie w tym sens skarżyć się na coś, czego od początku miało się świadomość? Rozumiem, że przez wirus zabrali wiele dodatków, ale nadal - nigdy nie była to dobrze opłacana grupa zawodowa.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Wyobraź sobie, że czujesz wewnętrzne powołanie i misję żeby pracować z zaburzonymi dziećmi i pomagać im wejść lepiej w dorosłe życie. Moja żona non stop o tym gada, potrafi godzinami wisieć na telefonie i gadać z koleżankami o problemach swoich podopiecznych a niemal wszystkie weekendy poświęca na edukację i rozwój. Robi to bo to lubi i chce to robić - ale czy ma się godzić z tym, że zarabia
  • Odpowiedz
@PanBulibu: za ta smieszna ilosc godzin w tygodniu(nawet z praca brana do domu nie wychodzi etat szarego polaka), wolnymi wakacjami, świętami, prezentami od gowniakow na kazda mozliwa okazje, jednymi z latwiejszych studiow wyzszych do ukoczenia I gwarancja zatrudnienia gdy juz sie takie załapie praktycznie do emerytury, to i tak zarabiaja za duzo. Po kilu latach pracy i zrobieniu tych stopni zawodowych, zarabiaja okolo 3,5k.
W gwoli scislosci -dobry nauczyciel zarabia
  • Odpowiedz
@PanBulibu:

ale czy ma się godzić z tym, że zarabia liche pieniądze

Moim zdaniem ŚWIADOME wchodzenie w taki zawód odbiera możliwość narzekania na zarobki. Gdyby kiedyś zarabiali dużo, a teraz mało - zrozumiałabym to, warunki się zmieniły. Ale tutaj warunki się nie zmieniły.

kiedy miesięcznie 1/3 wynagrodzenia wydaje na swoją edukację, materiały
  • Odpowiedz
za ta smieszna ilosc godzin w tygodniu(nawet z praca brana do domu nie wychodzi etat szarego polaka)


@misiekxd25: Wiesz co, ja wiem że w zawodzie są leserzy i moja żona to też widzi i żali mi się z tego w domu - ale pisząc coś takiego plujesz w twarz uczciwym nauczycielom, wybacz.

Są dni kiedy moja kobieta ma lżej, idzie do pracy na 7 a około 15-tej jest z powrotem w domu i wtedy na pracę poza "tablicą" poświęca może dwie - trzy godziny w domu ale większość dni wygląda mniej więcej tak, że po powrocie do domu, z nielicznymi przerwami na spojrzenie na własne dzieci i męża - potrafi siedzieć do 22-giej albo 23-ciej przy komputerze i
  • Odpowiedz
@PanBulibu: nie znam Twojej zony i nie chcialem robic do niej zadnych personalnych przytykow, takze jesli poczulesz sie urazony, to przepraszam, nie takie byly moje intencje.
Zauwaz, ze wspomnoalem, ze dobrzy nauczyciele zarabiaja za malo. Dla mnie nauczyciel powinien byc tez troche psychologiem, terapeuta, logopeda I dydaktykiem, a nie tylko tym oststnim i to z #!$%@? skutkiem. Mam w rodzinie wiele nauczycielek, wszystkie wraz ze swoimi kolezaneczkami sa #!$%@?. Podnoszą
  • Odpowiedz
@misiekxd25: W dużej części się z tobą zgadzam choćby dlatego, że w ub. tygodniu moja żona oprócz wspomagania musiała prowadzić lekcje przedmiotowe bo parę nauczycielek zapobiegawczo spierdzieliło na L4 bo "ktoś miał koronawirusa". Zatem, moja żona, nie mając żadnego przygotowania historycznego i biologicznego - musiała prowadzić lekcje z tych przedmiotów a potem rodzice narzekają "co za debile z tych nauczycieli.

Niestety, faktycznie problemem jest to, że nie ważne
  • Odpowiedz
@PanBulibu: dla mnie postawa Twojej żony podpada pod syndrom sztokholmski. Mając takie kwalifikacje, o ile się nie mylę, może otworzyć gabinet terapeutyczny?


@jatylkozapytac: co z tego, że jedna osoba zaloz ygabinet terapeutyczny? potrzeba naucycieli specjalnych jest OGROMNA i ich praca jest cieżka, za co powinni być wynagradzani jak ludzie a nie zwierzęta.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Idiotyczne porównanie, rozmawiamy o zarobkach nauczycieli a nie pracy dodatkowej i własnej działalności. Ale tak, da się - jeśli chcesz się psychicznie wypalić po 3 - 5 latach bo mniej więcej tyle wytrzymują terapeuci i pedagodzy specjalni w poradniach (również prywatnych) - głównie przez rodziców dzieci z którymi muszą się użerać. Uwierz mi, to jest naprawdę ciężka sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanBulibu: Nauczyciele bronią jak niepodległości komunistycznej karty nauczyciela to mają to czego chcieli bieda I niskie zarobki.

Szkoły trzeba urynkowić bonami edukacyjnymi.

W ogóle co to za dodatki z dupy? Motywować powinna ich wyłącznie goła pensja. Jak komuś wypłata nie pasuje to niech zmieni zawód, a nie żebrze o jakieś dodatki.
  • Odpowiedz