Wpis z mikrobloga

Dokładnie tak, ekspercie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

C--j, że znam wielu Anglików, którzy żyją za 9£ i jeżdżą na wakacje, mają samochody i normalne życia - dla wykopka to i tak robacki byt. xD


@Tehnikolor: W Polsce Polacy za medianę robią wszystko to samo
  • Odpowiedz
@system_shock: niech zgadnę - wynajmowałeś pokój na trzech w jakimś landlordowym domku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedy ktoś w końcu porówna życie i zarobki w dużym angielskim mieście, mieszkając w przynajmniej 70 metrowym mieszkaniu w nowym budownictwie i jeżdżąc autem średniej klasy kupionym w salonie w bieżącym roku.
Zawsze o bogactwie na wyspach wypowiadają się robole mieszkające jak karaluchy, bo odkładają 1000£ w miesiąc xDDDD
  • Odpowiedz
@Tomek30_fajkijuz_: aktualnie jestem robolem za granicą na koparce, wszystko zależy czego od życia oczekujesz i co chcesz robić. Bez znajomości czy pleców prędzej można za granicą, niż w Polsce, choć również się liczą tutaj.
P.S. Nie mam zamiaru wracać do Polski.
@wcfilmowe: jw. zależy czego oczekujesz i nie tyle czy chcesz się rozwijać, ale czy faktycznie coś robisz w tym kierunku. Poza tym słabo wygląda taki brak szacunku do klasy robotniczej, nie mam się czego wstydzić, wbrew temu, co tam sobie myślisz.
No i pewnie to "duże miasto" to dla ciebie Londyn :D mieszkam w Manchesterze i póki co nie zanosi się na wyprowadzkę, niczego mi tu nie brakuje i wszędzie dobry dojazd.
A jak powiem, że z wyboru nie chciałbym mieć nowego samochodu z salonu to pewnie zmieli ci mózg, nie? :D
Tylko za granicą to jest wybór, a nie
  • Odpowiedz
@Tomek30_fajkijuz_: ale to było do drugiego kolegi z tym. :)
Za granicą też możesz zapieprzać, ale nie musisz. Masz wybór. W Polsce jak nie stajesz na rzęsach i nie dokształcasz się non stop to giniesz w wielu branżach, ciągłe życie na krawędzi, żeby coś zarobić, ile tak można?
Chcę pożyć, ale normalnie, bez pałaców, zwykłe cztery kąty, zobaczyć trochę świata i mieć spokój, niby proste, ale nie takie oczywiste dzisiaj
  • Odpowiedz
Poza tym słabo wygląda taki brak szacunku do klasy robotniczej, nie mam się czego wstydzić, wbrew temu, co tam sobie myślisz.


@system_shock: nie wiem skąd te wnioski. Mam ogromny szacunek do klasy robotniczej, znacznie większy niż do korposzczurów, dyrektorów i menadżerów. W swoim komentarzu nie drwiłem z klasy robotniczej. Kpiłem z Polaków, którzy jadą za granicę, żyją jak robaki, ale chwalą się jakie mają cudowne życie.

No i pewnie to "duże miasto" to dla ciebie Londyn
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: chłopie nawet nie wiadomo od czego zacząć, masz takie turbo kompleksy i tak bardzo zależy ci na opinii innych, że śmiem twierdzić, że nigdy nie żyłeś i jeśli się nic nie zmieni to nigdy żył tak naprawdę nie będziesz próbując zaspokoić jakieś oczekiwania kogoś tam. Także życzę, żebyś znalazł sens życia, poważnie.
Z Londynu się ucieka i jeśli nie jesteś właśnie jakimś dyrektorem czy doświadczonym specjalistą to stronisz od
  • Odpowiedz
@system_shock: mieszkałem w Anglii, cała moja najbliższa rodzina tam zostala. Śmiesznie się czyta takiego szczyla, co dopiero wyjechał i jara się tymi pierwszymi funtami jakby Boga za nogi złapał i upiększa swoje nędzne życie tym, że w Polsce to zacofanie, że z----------ą wszyscy, że na pokaz itd xDD standardzik, spotkałem takich jak ty setki. To ty masz kompleksy, mój drogi. Masz kompleks tego, że nie możesz normalnie zarabiać we własnym
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: Nope, poszedłem w rzemieślnictwo, dzisiaj wydobywałem granit, potem go obrobić, wypolerować, dodać trochę magicznych inskrypcji i będzie piękny pomnik z którego wpadnie trochę golda. Spokojniejsze zajęcie, nie trzeba walczyć z mobami i innymi graczami, czasem tylko jakiś nieumarły wyskoczy ale już mam doświadczenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fan_Morawieckiego: Dzięki za info, ale jak to ma się do tego, na co odpisałem ja? Prostowałem tylko brednie o tym, że za 10£ nie da się w UK żyć na normalnym poziomie.
Przecież nigdzie nie napisałem, że w Polsce ludzie nie jeżdżą na wakacje i nie mogą normalnie żyć.

@Taki_tam: Przez pierwsze 3 miesiące, później wynająłem kawalerkę.
  • Odpowiedz
Dzięki za info, ale jak to ma się do tego, na co odpisałem ja? Prostowałem tylko brednie o tym, że za 10£ nie da się w UK żyć na normalnym poziomie.

Przecież nigdzie nie napisałem, że w Polsce ludzie nie jeżdżą na wakacje i nie mogą normalnie żyć.


@Tehnikolor: Ale te same teksty są o życiu w Polsce.
Ogólnie ludzie żyją dużo biedniej niż w Polsce czy UK, więc nic
  • Odpowiedz