Wpis z mikrobloga

Wiecie co... głowa mi z rana wybuchła xD
różowy pasek powiedział że sephore zamykają (okazało się to scamem) ale wcześniej sprawdziłem że to raczej mało prawdopodobne bo to duża firma i ciekawe w kogo portfelu jest... sama sephora 54 miliardy euro dochodu i 2600 sklepów.
w kogo portfelu jest? nie jakiego fundu LVMH
https://en.wikipedia.org/wiki/LVMH

sprawdziłem ich marki które posiadają, wina, zegarki typu hublot i zenith, perfumy, luksusowe jachty itp itd.. no ogrom.
są nawet notowani w komponencie CAC40 na francuskiej giełdzie. zatrudniają jakieś 143 000 osób

jak myślicie jaki to ma dochód na 1 rok? (official za 2018)
€33.957 billion
niestety sam nie byłem w stanie policzyć ILE TO NA NASZE

więc google:
153 413 961 560 PLN
słownie:
sto pięćdziesiąt trzy miliardy
czterysta trzynaście milionów
dziewięćset sześćdziesiąt jeden tysięcy pięćset sześćdziesiąt złotych.
ROCZNIE.
kilkanaście? kilka osób? może kilkadziesiąt ma z tego zyski + giełda.

ale to nic, ich udziałowcem 41% jest Christian Dior SE XD
który ma tyleż samo obrotu praktycznie, zatrudnia 163 0000 osób
co łączy te dwie firmy i jeszcze inne sporo pozostałe?

https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Arnault

gościu który wyprzedził kilka razy najbogatszych ludzi na świecie jak Jeffa Bezosa lub Amancio Ortega (Zara)

Tak sobie myślę. who is the boss here..
Uwaga, budżet Polski na rok 2019 przedstawia się następująco:


pomyślmy sobie kto ma wpływ na kraje jak Niemcy, Francja, Holandia, a kto i jak bardzo na Polskę, Ukrainę to już w ogóle, Czechy itp. Kto gdzie jakie wpływy posiada i w jakim celu zazwyczaj (politycznym i ekonomicznym, teraz to nawet ideologicznym) żeby zyskać władzę i ukłony. A ile jest jeszcze takich molochów które spotykają się bądź co bądź przy jednym i tym samym stole 'szachownicy' w zasadzie by rozgrywać tych mniejszych..jak nasi gówniani politycy i innych.

a my, sterowani, bez możliwości zbyt wielkich, ograniczani, uszczuplani podatkami, klasa biedna lub średnia.
miłej niedzieli.

#gielda #zycie #finanse #geopolityka #polityka #koronawirus #milegodnia
  • 3
@ShpxLbh: Wszystkie spółki produkujące dobra luksusowe od 2008 urosły 500% ++, LVMH 1200%.
A wiecie jak tego dokonały? Nie przez dobre zarządzanie tylko pustym dodrukiem, który trafiał na giełde, upychając kieszenie najbogatszych kosztem reszty. A jak jakiś miliarder zarobi, to przecież nie pójdzie po perfumy do biedronki, tylko wyda na te z górnej półki nakręcając spiralę luksusu.
Sprzedaż odrzutowców, i yachtów jest skorelowana właśnie z dodrukiem.
@ShpxLbh: same glupoty, nie dochodu, a obrotu. Dlaczego wiec porównujesz obrot do budzetu? Wypadalo by porownac w takim razie raczej pkb do obrotu czyli 600b$ do 54b wyglada inaczej? Sprawdz sobie jaki majatek ma ksiaze Arabii Saudyjskiej dopiero Ci glowa wybuchnie.