Wpis z mikrobloga

Wczoraj Mirek wrzucił list, jaki dostał od śj. Jest tam napisane:
"Satysfakcjonujące odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy jw.org"
Jak ja tam byłam, to pisało się, że w Biblii, widać, sporo zmian zaszło odkąd tam nie jestem xD wprawdzie oba źródła są guślarskie, jednak nie spodziewałam się, że zaczną bardziej promować serwis internetowy, niż najważniejsze dla nich fantasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#swiadkowiejehowy
  • 34
@Ethellon: czytałam biblię 4 razy w całości. Zawiera kilka mądrych rzeczy, czy faktów ze świata nauki, tu się zgodzę, jednak zawiera również zabobony, co też podchodzi pod definicję guślarstwa. Nie zamierzam spierać się na temat słówek. Nie mam szacunku do tej księgi przez jej fanatyczny przekaz i historie wyssane z palca, których nie da się udowodnić w jakikolwiek sposób (rozdzielanie wód morza Czerwonego, wskrzeszanie ludzi, zamienianie wody w wino, chodzenie po
@Sandrinia "Biblia co prawda potępia guślarstwo i magię, ale dla mnie Biblia jest guślarstwem i sama stosuje magię, bo przecież boska interwencja jest magią, nie? I co mnie obchodzi słownik języka polskiego, to wikipedia ma rację, nie praca naukowa. No i w ogóle to nie zapoznałeś się z żadnymi źródłami, które Biblię krytykują, tylko z samym źródłem(Biblią), więc masz klapki na oczach jak każdy inny wyznawca jakiejkowiek religii(mimo, że nawet nie wiem
@Zgrywajac_twardziela Twój komentarz jest tak absurdalny i szokująco głupi, że ciężko na niego odpowiedzieć xD, ale spróbuję. Chrześcijańskie obrzędy religijne nie są gusłami, bo nie mają za zadanie "opanowywać magii zaklęciami, przyzywać sił nadprzyrodzonych" itp. co Ty w ogóle gościu tym komentarzem chciałeś osiągnąć, może zgubiłeś wątek? xD
@Ethellon:

Twój komentarz jest tak absurdalny i szokująco głupi, że ciężko na niego odpowiedzieć xD, ale spróbuję.

Prostactwo niczego nie wnosi do dyskusji, i jeszcze jeden taki komentarz i ją zakończę, bo w ścieku prymitywnych zachowań tarzać się nie będę.

Chrześcijańskie obrzędy religijne nie są gusłami, bo nie mają za zadanie "opanowywać magii zaklęciami, przyzywać sił nadprzyrodzonych" itp. co Ty w ogóle gościu tym komentarzem chciałeś osiągnąć, może zgubiłeś wątek? xD
@Ethellon:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóg

Bóg lub bóstwo – istota nadprzyrodzona, której istnienie uznaje większość religii.

istota nadprzyrodzona

Magia, czary – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności[1].


Proszenie siły nadprzyrodzonej, wiara w nią i prośba o interwencję to już nie gusła. Tymczasem Dziady które polegały dokładnie na tym samym już gusłami są, ale modły katolickie nie? xD
Pobierz Zgrywajac_twardziela - @Ethellon: 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóg

 Bóg lub bóst...
źródło: comment_1614590770HnJIlIM3CudjY51iDBNxMr.jpg
@Ethellon: @Ethellon: nie jestem wyznawcą jakiejkolwiek religii. Napisałam, że biblię czytałam 4 razy i wyciągnąłeś wniosek, że w takim razie chyba nic innego w życiu nie czytałam. Ignorancja z twojej strony i wyciąganie wniosków nie wiadomo skąd jest po prostu porażająca. Przy okazji jak robisz z siebie takiego oświeconego miłośnika słowa bożego, to przynajmniej naucz się prowadzić merytoryczną dyskusję, nie robiąc przy tym błędów ( ͡° ͜ʖ ͡