Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwe obsługiwanie warstw w Pythonie? W sensie, tak jak np. w programie Gimp są warstwy, to chciałbym coś takiego samego osiągnąć, szukając po internecie nie umiem znaleźć odpowiedzi, nie wiem zbytnio od czego zacząć
#python
  • 9
@Bocislaw: ale chcesz stworzyć sobie aplikację gui, do zabawy warstwami, czy jakieś narzędzie/automat do wykonywania powtarzalnych czynności, albo o prostej logice działania? coś w stylu wczytujemy wiele zdjęć .png jako zmienne, ustalamy ich kolejność, przesuwamy, modyfikujemy, a później scalamy/spłaszczamy? możesz sobie łączyć pojedynczo i sukcesywnie scalać do jednego.
Jak opiszesz co ci dokładnie potrzeba, to może pomogę, chociaż nie mam teraz opencv pod ręką
@nyxesis: Powiedzmy że aplikacja podobna do gimpa, no edycja zdjęć po prostu. Po wczytaniu zdjęcia dodaje się jako nowa warstwa, kolejność warstw decyduje która się wyswietla nad którą, no i można zmieniać kolejność
@Bocislaw: Python to język programowania. Co sobie w nim napiszesz to tak Ci to będzie działać :D

Nie ma tu czegoś takiego że "coś nie jest obsługiwane w Pythonie" - wszystko możesz zrobić, limitem jest tylko Twoja wyobraźnia (i wiedza). Jedyne co, to czasem "to coś" może być niewydajne z pewnych względów.

I odpowiadając już konkretnie na Twoje pytanie: Tak, jest możliwe obsługiwanie wartw. Zrób se klasę dla danej warstwy, klasę
@morsik: Czytam jeszcze raz i trochę nie rozumiem, chodziło Ci o klasę na podstawie której będzie robiony osobny obiekt dla osobnej warstwy? Bo taki mam pomysł + zrobić listę takich obiektów no i potem zamieniać miejscami w tej liście, najwyższy na liście jest najbardziej widoczny