Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak zabezpieczyć duży teren, teren ma 50 hektarów, jest ogrodzony ale część ogrodzenia jest przy samym lesie, praktycznie siatka jest między drzewami. Dookoła jest prąd bo jest częściowo oświetlony. Teren nawiedzają złodziejaszki szukające złomu i drobnicy do wyniesienia przez siatki.

Szukam czegoś tańszego niż 6 ochroniarzy patrolujących non stop teren, coś jak kamery z wykrywaniem ludzi. Lub jakiś system co zaalarmuje ochronę jak ktoś przejdzie/przetnie siatkę? Jest coś takiego w ogóle?

#monitoring #cctv #kamery #alarmy
  • 31
@octave25: myślałem o kamerach, nie wiem jak skrętki tyle pociągne i czy nie będzie trzeba światłowodem tego ogarniać, bo odeległosci mam spore, jeden bok ma 1600 metrów a skretka to max 100m, wifi nie przejedzie przez zabudowę. Ale coś się wymyśli jak to działa.

Tylko czy ta detekcja ruchu coś daje?
Tylko czy ta detekcja ruchu coś daje?


@mmichal: kolega ma takie coś przy warsztacie, często mu po prostu zostawiam auto pod bramą, a kluczyki gdzieś kitram i on sobie rano bierze i robi waucie co trzeba
ogólnie to jest tak że jak przyjeżdżam i się kręcę po okolicy to po 5 minutach mi smsa wysyła co ja tam tak długo robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś go
Na Amazonie masz dużo CCTV systemów. W dobrej cenie. Ten za £166.


@octave25: Zdajesz sobie sprawę, że on ma do pokrycia powierzchnię ponad 700x700m? To tak, jak 70 boisk do piłki nożnej....