Wpis z mikrobloga

Mirki, czy są (najlepiej niedrogie jak już ( ͡° ͜ʖ ͡°)) jakieś ciekawe systemy sygnalizujące zalanie na WiFi, aplikacje, itp?
Mam spory magazyn z rybami i czasami akwaria nie wytrzymują. Taki system pomógłby mi zminimalizować straty.

#kiciochpyta #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #budownictwo #budujzwykopem #smarthome #inteligentnydom #powodz

daftie123 - Mirki, czy są (najlepiej niedrogie jak już ( ͡° ͜ʖ ͡°)) jakieś ciekawe sy...

źródło: comment_1614345404JHouJazbxOdPTVUzlxKMlO.jpg

Pobierz
  • 9
@ApacerPL: nie o to chodzi w sumie. Mam ryby akwariowe przeznaczone do sprzedaży, które trzymam w wynajmowanym magazynie w pobliskiej szkole. Jestem ubezpieczony od zalania, ale jednak warto wcześniej wiedzieć, że coś jest nie tak niż np. na następny dzień.
@daftie123: wystarczy kamera IP i na styczniku "alarmowym" czujnik zalania. W razie W dostaniesz komunikat na maila i będziesz mógł sobie zajrzeć do magazynu jak się sprawy mają.
@daftie123: czekaj, ale jakie straty chcesz minimalizować? Koszt zalania czy uśmierconych rybek?

Te czujniki wilgoci pod zlew to są pomyślane tak, że mają odciąć dopływ wody elektrozaworem jak wykryją mokro w założeniu od pękniętego wężyka czy zwalonej baterii.

Te twoje magazyny ryb maja jakieś autouzupełnianie wody?
Jak się rozszczelni takie akwarium, to, jak mniemam, system nie zabezpieczy przed całkowitym wypływem wody, ale wcześniej przyjedziesz ze szmatą?

Dla ocalania rybek chciałbyś pewnie